Egypt: Kráľovstvo faraónov přehled

Egypt: Kráľovstvo faraónov https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403685/bmid_egypt-kralovstvo-faraonov-UlN-403685.jpg 5 14 14

Bohato ilustrovaná kniha Egypt: Kráľovstvo faraónov poskytuje najnovšie teórie vysvetľujúce túto sofistikovanú kultúru, zameriava sa na najdôležitejšie osobnosti, náleziská či artefakty a vysvetľuje tamojšie zvyky, obyčaje i vyznania. Impozantné výtvory ako sfinga, pyramídy, hrobky v Údolí kráľov a veľkolepé chrámy v Luxore a Karnaku sú dôkazom veľkosti a moci tejto civilizácie. Rozprávkové poklady z Tutanchamonovej hrobky sú zasa svedectvom jej výraznej kultúrnej bohatosti. Od zjednotenia Egypta v roku 3100 pred n. l. sa pod vládou faraónov táto krajina stala neprekonateľnou ekonomickou a kultúrnou mocnosťou, ktorá pretrvala ďalších vyše 3 000 rokov.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (SK)

Ancient Egypt: Kingdom of the Pharaohs , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Egypt: Kráľovstvo faraónov. Přihlašte se a napište ho.

Bekynóza
09.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, kde se dozvíte celou historii Egypta od počátku až do konce, je velmi čtivě napsaná a neskutečně mě bavila. Kniha je plná nádherných obrázků artefaktů a nalezených skvostů. Moc se mi líbily detailní informace ke všem z nich. Mnoho jsem se naučila o Egyptských dějinách a zvycích a jsem velmi ráda, že jsem si vybrala zrovna tuto knihu. Všem, kdo se chtějí dozvědět více o Egyptě, ji doporučuji.

Hobo
24.05.2019 4 z 5

Publikace s tradičním souhrnným výkladem egyptských dějin. Nic nového se sice nedočtete, ale kvalita spočívá především v mnoha reprodukcích. V podstatě se jedná o kvalitní obrazovou publikaci s doprovodným textem. Za prohlédnutí a přečtení ale stojí, zájemce o podrobnosti může sáhnout po speciálnějších historiografiích, např. po nestárnoucím Zamarovského Bozích a králech starého Egypta.

DarthSoren
20.11.2018 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Pojednává prakticky o úplných dějinách starověkého Egypta, text je doplněn o krásné fotografie a člověk při čtení až dostává chuť Egypt navštívit (a nejlépe v období faraonů, ale... bohužel). Co je ale rovněž skvělé, nechybí popis různých důležitých božstev egyptského pantheonu. Rozhodně stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Egypt: Kráľovstvo faraónov v seznamech

v dalších seznamech1x