Dvojí návrat přehled

Dvojí návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135787/dvoji-navrat-135787.jpg 2 2 2

Bývalý partyzán Viktor se po studiích jako lesní inženýr vrací se svou mladou ženou učitelkou do lesů Karélie, v nichž za války bojoval, aby pomohl zvýšit dodávky dřeva místního lesního závodu. Potkává zde svou lásku z oddílu sanitářku Olgu, která má nemanželského syna. Viktor vzpomíná na dalšího člena oddílu Pavla, který byl zamilovaný do Olgy a zahynul při jedné akci, při níž zachránil Viktorův život. Předsedou závodu je Viktorův bývalý velitel, který má zkostnatělé názory na vedení závodu a zaměstnance považuje jen za pracovní jednotky. Viktor se s ním brzy dostává do sporu a také zjišťuje, že je Pavel asi naživu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svět sovětů

Cena čelověku , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvojí návrat. Přihlašte se a napište ho.

Luccy78
17.04.2016 1 z 5

Nejspíš kniha pro jiného čtenáře, já se nemohla začíst a po několika stránkách odkládám..

cori
17.09.2012 3 z 5

Zajímavé jsou pasáže z války a trojúhelník vztahů mezi Viktorem, Pavlem a Olgou. Autor též píše o lidech nespravedlivě odsouzených na nucené práce do gulagů. Nebylo to špatné čtení, jen popisy schůzí, při nichž se soudruzi dohadují o koncepci řízení prací a těžby (např. že mají kácet v létě suchou borovinu a v zimě až zamrzne močál, tak tam, nikoliv naopak) jsou nudné a místy i komické. Zápornou postavou je předseda závodu, zarytý stalinista, který nakonec prozře, ale pozdě- zemře na infarkt.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvojí návrat v seznamech

Autorovy knížky