Dopisy neznámého přehled

Dopisy neznámého https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135650/dopisy-neznameho-135650.jpg 4 4 4

Kniha je japonérie, která je fiktivní sbírkou dopisů, jenž napsal neznámý autor své milé z cesty a následného pobytu v Japonsku. Hlavní postava příběhu je znalec a sběratel japonského umění, ten chce využít své návštěvy v Japonsku k dokonalému osvojení japonštiny, aby ji po návratu do Čech mohl vyučovat na univerzitě. Ve svých dopisech popisuje zážitky z cesty parníkem do Japonska a zkušenosti z pobytu v Tokiu, Kjótu a Kamakuře v době éry Meidži.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dopisy neznámého. Přihlašte se a napište ho.

Snails
30.08.2014 3 z 5

Dopisy neznámého jsou typickou japonérii. Kniha je to už poměrně stará a psaná pro exotiku chtivé čtenářstvo. Čte se trošku těžkopádně, protože postrádá nějakou výraznější zápletku. Navíc mi jeho věčné a až přehnané vyznávání citů své milé připadalo na výsost otravné. Každopádně Joe Hloucha v Japonsku opravdu byl a kniha čerpá z jeho bohatých cestovatelských zkušeností. Zajímavá může být hlavně pro lidi se zájmem o Japonsko, potažmo přímo o japonérie. Mě osobně na knize nejvíc zaujala poměrně vzácná možnost prožít si cestování po Japonsku kolem roku 1900 očima českého cestovatele. Byla to doba, kdy Japonsko bylo stále na přelomu tradičního a pozvolna rodícího se moderního státu. Typické oblečení bylo pořád ještě kimono, všude stály čajovny, krásná příroda atd. Popravdě tuto zkušenost Hlouchovi hodně závidím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dopisy neznámého v seznamech