Dobrovoľník: Pravdivý príbeh hrdinu, ktorý prenikol do Auschwitzu přehled

Dobrovoľník: Pravdivý príbeh hrdinu, ktorý prenikol do Auschwitzu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487170/bmid_dobrovolnik-pravdivy-pribeh-hrdinu--i04-487170.jpg 4 57 57

LETO 1940: Poslaním Witolda Pileckého, agenta poľského odboja, bolo odhaliť osud tisícov internovaných v novom koncentračnom tábore, podať správu o zločinoch nacistov, vytvoriť tajnú armádu a uskutočniť vzburu. Názov tábora Auschwitz. Počas nasledujúceho dva a pol roka Pilecki vytvoril v Auschwitzi tajnú armádu, ktorá ničila zariadenia, vraždila nacistických dôstojníkov a zhromažďovala dôkazy o strašnom týraní a masových vraždách. Kým však postupne zisťoval, aké hrôzostrašné sú plány nacistov na vyhladenie európskych Židov, uvedomil si, že by musel riskovať životy svojich mužov, svoj život a ohroziť svoju rodinu, aby varoval Západ skôr, ako bude všetko stratené. Chcel sa preto pokúsiť o nemožné ale najskôr bolo nutné utiecť z Auschwitzu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Citadella (SK)

The Volunteer: The True Story of the Resistance Hero who Infiltrated Auschwitz , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrovoľník: Pravdivý príbeh hrdinu, ktorý prenikol do Auschwitzu. Přihlašte se a napište ho.

Ivy_9
29.08.2023 5 z 5

Neuvěřitelný příběh, který vychází z faktografických údajů a zároveň se čte jako dobrodružný román. Witoldův příběh jsem taky poznala díky této knížce a ten konec byl hrozně silný.. jak tady píšou druzí, tento příběh by se měl učit ve školách.

Knizniuchyl
06.05.2023 5 z 5

Tak. A tuhle knihu bych okamžitě zařadila do povinné četby. Kromě velmi vyjimecneho a neskutečně odvazneho příběhu je totiž plná i faktů, které jsem třeba slyšela poprvé. Nechápu, opravdu nechápu, že se o Witoldovi dozvídám poprvé až v této knize. Tenhle příběh by se měl vyprávět a učit na školách.

Mihal27
19.03.2023 5 z 5

Táto kniha bola pre mňa výnimočná, dozvedel som sa veľa nových informácií a hrozných veciach ktoré sa diali v KT. Pre mňa boli všetci muži hrdinovia ktorý boli uveznený v KT a museli tam pracovať v neludských podmienkach. Strašné veci sa tam diali a neviem si predstaviť čo zažívali všetci tí ľudia ktorý tam boli uveznení a aj zomreli. Viem že takéto knihy sú plné hrozných vecí ale pre mňa je to niečo výnimočné a rád čítam tieto knihy. Obdivujem Witolda a mnoho ďalších mužov ktorý sa obetovali pre svoj národ a slobodu. A nakoniec ich to stálo život, čo ma veľmi mrzí ale čakal som že to skonči trochu štastnejšie. Ale aj dnes je všetko naopak...

Knižní novinky (40. týden)

27.09.2020

Kniha Dobrovoľník: Pravdivý príbeh hrdinu, ktorý prenikol do Auschwitzu v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech4x