Dobrodružství Tondy Chadimy a kluků z vesnice přehled

Dobrodružství Tondy Chadimy a kluků z vesnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301760/bmid_dobrodruzstvi-tondy-chadimy-a-kluku-zA3-301760.jpg 3 1 1

Příjemný chlapecký románek z vesnice první republiky. Hlavní hrdina Tonda Chadima na první pohled rošťák, se ukáže být správným chlapcem a dokonce hrdinou.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství Tondy Chadimy a kluků z vesnice. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
23.10.2018 3 z 5

Tonda, malý kluk z vesnice Pikovice, zdá se býti takovým vesnickým rošťákem. Vede chlapce a děvčata z Pikovic ve velké válce proti sousedním dětem z obce Hradištsko. Tonda, jako správný generál připraví důmyslný plán na potření nepřátel a skutečně vše vychází dle jeho plánu až do okamžiku, kdy do bojů zasáhnou dva obecní strážníci ze zmíněných obcí. Pak ovšem dojde k neplánovanému ústupu, či spíše úprku obou vojsk. Toliko chrabrá zubatá Anka ještě na závěr, při krytí ústupu jednotek, počastuje oba strážce zákona a pořádku pořádnou prachovou bombou. V příběhu pokračuje líčení dalších Tondových příhod a dobrodružství až do okamžiku, kdy zachrání v řece kamaráda před utonutím. Což je ovšem čin, za který bude svými rodiči i sousedy obdivován a uznáván. Knížka je napsaná svižně a čtivě, proto doporučuji k přečtení. Není to žádná pecka, tak na tři hvězdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružství Tondy Chadimy a kluků z vesnice v seznamech

1938  80%Honza vodák - hrdina a Vašek, olympijští vítězové