Dívka za ostnatým drátem přehled

Dívka za ostnatým drátem
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510384/bmid_divka-za-ostnatym-dratem-k5Z-510384.jpeg 4 33 33

1944, koncentrační tábor Amersfoort, Holandsko. Útržek složeného papíru tížil Saskiinu kapsu. Nacistické stráže hlídkovaly v ulicích ve stále větším počtu a pokaždé, když kolem jednoho projížděla na kole, chvěla se strachy. List, který měla u sebe, vyprávěl příběh o neuvěřitelné odvaze. Nacisté chtěli, aby se vězni v táboře vzdali naděje, ale Saskia jim pašovala dopisy od jejich blízkých, což jim dávalo důvod přežít. Ale s každým dopisem, který Saskia doručí, je vystavena ještě většímu nebezpečí. Přestože jsou ona a její přítel Frans opatrnější než kdy jindy, vědí, že jejich životy jsou ohroženy.A jednoho dne, když je Saskia chycena, je napochodována do tábora a nucena nosit žlutou hvězdu. Strhující příběh lásky, zrady a odvahy. Čtenáři Porodní sestry z Osvětimi, Slavíka a čehokoli od Fiony Valpyové nikdy nezapomenou na tento srdceryvně krásný román a na velké oběti, které Saskia a Frans přinesli, aby změnili osud světa.... celý text

Literatura světová Válečné Historie
Vydáno: ekniha , Kontrast

The Girl Across the Wire Fence , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka za ostnatým drátem. Přihlašte se a napište ho.

biairicia
06.05.2024 3 z 5

Souhlasím, že se jedná o lehčí verzi tohoto tématu. Ale za mě vlastně fajn. Kniha se četla dobře a rychle, protože byla napínavá. Člověk měl stále strach z odhalení. Konec byl za mě trochu z rychlíku, jak se říká.

prochajda
25.03.2024 4 z 5

Příběh o velké odvaze a statečnosti za války na základě skutečných událostí. Jeden z největších nizozemských koncentračních táborů Amersfoort a farma v blízkosti, kde vězni pracovali. Obrovská odvaha farmáře a jeho rodiny při pašování dopisů a setkávání s manželkami a přítelkyněmi. Kniha se dobře četla.

1v8na
03.06.2023 3 z 5

Je to dost odlehčená kniha na téma druhé světové války. Ukazuje tu lepší stránku - odvahu, přátelství, možnost pomoci.
Některé pasáže mi přišly natáhnuté. Nebylo to špatné, ale že bych z ní byla nějak extra odvázana se taky říct nedá.

Podezření, Temné a kruté lži a další knižní novinky (3. týden)

15.01.2023

Kniha Dívka za ostnatým drátem v seznamech

v Právě čtených1x