Deti Koruny přehled

Deti Koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392869/bmid_deti-koruny-4I9-392869.jpg 4 36 36

Sissi série

< 14. díl

Autorka opisuje dlhoročný súboj mladej cisárovnej s mocnou a vytrvalou protivníčkou, ktorej pre ňu od začiatku manželstva bola jej svokra, ktorá sa samozvane ujala výchovy detí, ovplyvňovala cisára a mladú panovníčku obmedzovala v mnohých ďalších ohľadoch.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Sissi. Die Kinder der Krone , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deti Koruny. Přihlašte se a napište ho.

Booky84
07.05.2024 5 z 5

Čtivý poslední díl série, která se mi líbila a ráda jsem si ji po letech opět postupně přečetla. O Sissi bylo napsáno mnoho knih, protože to byla opravdu jedinečná a zajímavá osobnost.

gabis98
20.10.2023 5 z 5

Tragická smrt Sissi je všeobecně známá a proto jsem čekala jak to bude napsáno v knížce. A nutno říci, že skvěle.

Martina291086
13.01.2022 4 z 5

Přijde mi, že zde je vztah Sissi a Žofie zbytečně jen negativistický. V historických pramenech a dochované konverzaci se najdou i řekněme pozitivní věci, vypovídající o postupně budovaném respektu obou žen-matek. Můžeme si o chování Žofie i Sissi myslet cokoli, ale na svou dobu byly obě odvážné a zasluhující respekt. Spoustě žen tehdejší doby šly příkladem. Knížku jsem přečetla opět jedním dechem, je to důstojné zakončení celé série.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Deti Koruny v seznamech