Démon teórie přehled

Démon teórie
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379969/mid_demon-teorie-Lc1-379969.png 4 12 12

Kniha Antoina Compagnona Démon teórie je polemickou úvahou o najzákladnejších (a najkonvenčnejších) tvrdeniach existujúcich v chápaní literatúry od jej počiatkov po koniec 20. storočia, ako sú napr. literatúra ako podstata, svet ako sujet diela, autor ako hlavná autorita, dávajúca textu zmysel, literatúra ako zlatý fond najvýznamnejších autorov.... celý text

Literatura naučná O literatuře
Vydáno: , Kalligram (SK)

Le Démon de la théorie , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Démon teórie. Přihlašte se a napište ho.

sto7ra
10.12.2013 2 z 5

po pár stránkách, když pochopíte, jak autor píše a přistoupíte na jeho způsob "vyprávění", tak si uvědomíte, že všechno vlastně znáte a víte a dokážete logicky vyvodit. takže jde víceméně o komplikovanější formu toho, co byste dokázali říct sami, ale mnohem kratším způsobem a asi i méně vytříbeným.

Janek
21.07.2013 4 z 5

Vystudovala jsem bohemistiku a mám ráda provokatéry - tuhle knihu jsem si opravdu vychutnala. Ale zdá se mi, že i když Compagnon píše o "běžném myšlení" a o pojmech, které užívají prakticky všichni, kniha nemíří ke čtenářům, kteří se literaturou a literární teorií nikdy blíže nezabývali. Škoda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Démon teórie v seznamech

v Právě čtených2x