Dějiny české státnosti pro konzervativce a legitimisty přehled

Dějiny české státnosti pro konzervativce a legitimisty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151560/dejiny-ceske-statnosti-pro-konzervativce-a-legitimisty-151560.jpg 4 2 2

Jsou strhujícím, takřka didaktickým příběhem vztahu Čechů k vlastnímu kmenovému a státnímu zřízení od příchodu kmene do kotliny Bohemie až po současnost. Kniha mapuje vývoj českého vztahu k vlastnictví, k legitimitě a hierarchii moci, v rámci širších celoevropských dějů. Pro svou stručnost a přehlednost se přímo nabízí jako pomůcka pro školní výuku dějepisu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny české státnosti pro konzervativce a legitimisty. Přihlašte se a napište ho.

pagac17
10.08.2014

Je to vynikajcí spisovatel. Četl jsem od něho již několik titulů. Dějiny české státnosti jsem již četl v jiné versi od jiného autora. Přesto jsem knihu postupně prostudoval. Jeho pohled na české dějiny je mnohdy překvapivý. Zaslouží počlivější a delší studium. Knihu doporučuji hlavně čtenářům mladší generace a těm, kteží se zajímají o naše dějiny a mají za sebou třeba populární zpracování některých Jejich částí spisovatelem Aloisem Jiráskem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny české státnosti pro konzervativce a legitimisty v seznamech