Dědictví přehled

Dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72045/dedictvi-72045.jpg 1 2 2

Román zavádí do prostředí poválečné železničářské rodiny a rozvíjí příběh dvou bratří.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dědictví. Přihlašte se a napište ho.

Jana Květoňov
20.01.2023

Taková poměrně nijaká kniha. Ano, vypovídá o něčem, ale o běžných věcech, jako je podezírání z nevěry, výchova dětí, vztahy mezi sourozenci a k matce, na pracovišti, atd. Hlavní hrdina Luboš Adamec je železničář, ale ta práce na té železnici je tak odborně popsaná, že to normální neželezničářský jedinec není schopen pochopit, pak má kýlu, tak je s tím v nemocnici, jeho žena má autohavárii jako spolujezdkyně se svým snad milencem, to už není nijak dotaženo,... Člověk to přečte a ještě ten den na to zapomene. Ale jako taková televizní inscenace nebo film by se to dalo natočit. Ovšem je to ze socialistického prostředí, tak asi už to ani aktuální pro natočení není. Tak čest!

Lenka4
22.03.2021 1 z 5

Hlavní hrdina v životě evidentně tápe. Někdy sebou nechává manipulovat, jindy jedná bez ohledu na své blízké. Příběh se nese v pochmurné tónině a v zahalení cigaretovým kouřem. Přínosem pro čtenáře by snad mohlo být jen seznámení s prací železničářů-posunovačů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dědictví v seznamech