Ďáblovo písmo přehled

Ďáblovo písmo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407198/bmid_dablovo-pismo-3n3-407198.jpg 4 47 47

Geolog Ross má v životě vše a kromě toho čeká se svou krásnou manželkou Lauren prvního potomka. Když akademička Lauren rozluští Voynichův rukopis, po staletí opředený záhadami, ocitne se ve smrtelném nebezpečí. Rossovi nezbyde než vyhledat bájnou zahradu, kterou mu podle rukopisu vylíčila. Není však sám. Při závodu s časem a vrahem objeví místo, které může podrýt vše, co si dosud myslel o původu života na Zemi.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Alpress

The Source , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďáblovo písmo. Přihlašte se a napište ho.

coquus
19.03.2023 4 z 5

Celý román se odehrává na půdorysu klasické honby za pokladem, kdy se ti zlí snaží dostihnout a vyřídit ty dobré, přičemž ve jménu vyššího dobra zakrývajícího sobecké pohnutky jsou schopni čehokoli. Přestože je příběh více méně předvídatelný, pořád jde o kvalítní čtení zejména díky originální myšlence či nápadu, kolem nějž se všechno točí.

MaxQ
24.02.2023 4 z 5

Nenáročná, ale napínavá kniha, zvláště v druhé polovině. Jak už to chodí, obsahuje spoustu náhod a klišé, včetně církve na straně zla a ekologů na straně dobra, ale za přečtení určitě stojí.

jan7113
08.01.2022 5 z 5

Posledních sto stran se nešlo od knihy odtrhnout a musel jsem ji dočíst do konce, únava neúnava. Napětí i akce krásně gradují, dávka nadpřirozena je úplně ideální, čtení příjemně ubíhá. Jedná se sice o další z řady thrillerů, kde jakýsi objev může ohrozit existenci církve, která ve snaze získat vše pro sebe jde přes mrtvoly, ale ty já můžu. Tedy ne ty mrtvoly, ale romány :-)
Velkou předností této knihy je, že oním objevem není dnes už docela zprofanovaný svatý grál nebo nějaké x-té evangelium, ale existující záhadný rukopis.
"Nezapomeňte, církev by vždycky měla být váš služebník a průvodce, ale nikdy pán." - to by se mělo tesat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ďáblovo písmo v seznamech

v Právě čtených1x