Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli přehled

Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60886/mid_ctvrty-obratel-aneb-podvodnikem-pro-eON-60886.jpg 4 32 32

Nejúspěšnější zatím dílo M. Larniho, známého u nás už satirickým románem Ve znamení Panny. S humorem a sžíravou ironií líčí osudy finského přistěhovalce, novináře a učitele, jenž v kolotoči amerického života vystřídá řaduzaměstnání od "zázračného lékaře" po virtuosa na hřeben. Poznává povrchní a často až bláznivou tvář té Ameriky a těch Američanů, mužů i žen, kteří se ženou jen za dolary a ochotně sednou na vějičku i sebenesmyslnější reklamě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Neljäs nikamaeli veijari vastoin tahtoaan , 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli. Přihlašte se a napište ho.

zdennyrakky
23.05.2023 odpad!

Tak tohle je fakt hnus fialovej. Neříkám, že to není občas vtipný (třeba staříkova první návštěva u chiropraktika je dost povedená), ale celkově je to prvoplánová sovětská protiamerická propaganda zastřená jménem "pokrokového" finského spisovatele (tak se za minulýho režimu říkalo komunistickejm psavcům ze západu). Mmch, Jan Bubla to přeložil nikoli z finského originálu, ale z pozdějšího sovětského vydání. Asi netřeba dalších komentářů.

padola
15.10.2022 4 z 5

Vtipná satira o hledání amerického snu. Jste-li Amerikou okouzleni a věříte, že každý, kdo tvrdě pracuje může zemřít jako multi-milionář, není tato kniha pro vás.
Byla napsána v 60. letech a pochopitelně odráží svou dobu.

DeepSea21
23.11.2019 3 z 5

Celkem zajímavá knížka, obsahovala pár humorných momentů.
Moc nezaujala, ale nebyla také vůbec špatná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli v seznamech

v Právě čtených1x

humor finská literatura