Citlivá místa přehled

Citlivá místa https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380864/bmid_citliva-mista-7sl-380864.jpg 4 69 69

Anna Gavalda se po osmnácti letech od své prvotiny Kdyby tak na mě někdo někde čekal, která ji vzápětí proslavila, vrací s druhou sbírkou povídek. Tentokrát s ještě větším mistrovstvím a empatií líčí osudy sedmi lidí, kteří se snaží udržet si tvář ve své zoufalé realitě, a jimž pak stačí drobná příhoda, jedna „chvilka pravdy“, jež je zasáhne na citlivém místě, aby odhodili masku a odhalili svou zranitelnost a lidskost. Několik žen a mužů se v těchto zlomových okamžicích svěřuje se svými nejniternějšími pocity, samotou, bolestí ze ztráty či touhou po přátelství, ale autorčin soucit i porozumění dá těmto těžce zkoušeným hrdinům poznat i sílu lásky a naději.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Fendre ľarmure , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Citlivá místa. Přihlašte se a napište ho.

Jahýnek
28.06.2023 4 z 5

1. Způsob randění nevzdělané prodavačky, co pro ni znamenají kluci na jednu noc.
2. Starý pán se musí rozloučit se Psem a vzpomíná na jiné ztráty. Tato se mi líbila nejvíc.
3. Dvě ženy, obě ztroskotané, každá jinak, svým svěřením se si asi pomohly. Mně v tom něco chybělo.
4. Gurmán a milovnice nugetek v McDonaldu. Pointa předvídatelná.
5. Pěšák kapitalismu. Kdyby byla kratší, stačilo by to, ale tím ji nehaním. Líbilo se mi postupné odkrývání přátelství dvou mužů, jejich rozdílností i podobností. Zaujal mne motiv bot i symbolika filmů. Díky této povídce dávám 4*.
6. Mladík se mi nelíbil.

lencin
09.03.2023 5 z 5

Nemám ráda povídky. Miluju romány. Čím delší, tím lepší.
Tahle sbírka povídek je ale jiná. Opracovaná jako dokonalý šperk. Každá věta, i každé slivo tam mají své místo. Opravdu se skláním před uměním paní A. G.

aseedi
19.09.2022 4 z 5

(SPOILER) "Samo, že už sem proti svý vůli trpěla, jak jinak. Když vás lidi rozesmějou, srdce máte rozmrdaný, ať chcete, nebo ne"

___________

"... mlčela jsem, protože uvnitř nahoře všechno řvalo, protože jsem si odvykla mluvit, protože jsem odvykla životu"
"Jsi tam a jsi k ničemu. Život je k ničemu. Je jinde"
"Něco tak odpornýho, blbýho, tak... ponižujícího... Jo, to je ono, ponižujícího"
"A závist je luxus, který si nemůžu dovolit, pokud chci dál ráno vstávat z postele"
"Všichni víme, že štěstí neexistuje a že se musíme sakra snažit, abychom byli štastní i bez něj, ale tohle..."
"Poslouchám nejhorší část sebe sama. Tu neprolhanější, nejzbabělejší a nejustrašenější"

___________

"Nikdy, jak už jsem vám říkal, jsem se necítil měně živý"
"Tím větší vděk a respekt k vám cítím. Sebevražda je i můj imaginární přítel"
"Stál jsme u sloupu, opíral se o něj čelem a měl jsem sto chutí o krok ustoupit a pořádně do něj hlavou praštit"
"Kdyby byl mrtvý, už byste ho dávno pohřbil"

3.5+

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Citlivá místa v seznamech

v Právě čtených4x