Číslo do nebe přehled

Číslo do nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73809/cislo-do-nebe-73809.jpg 4 189 189

Humoristické povídky z rodinného prostředí odrážejí politickou a společenskou realitu v Československu ve 40. až 60. letech 20. stol.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Číslo do nebe. Přihlašte se a napište ho.

j.vitek
20.03.2024 4 z 5

V některých aspektech humor na úrovni Jerome K. Jerome. Moje nejoblíbenější postava je děda bývalý zemědělec.

Česneksmedem
30.01.2024 5 z 5

Jedno číslo by rozhodně nestačilo. To by musela být pořádná ústředna nebo bedna mobilů. Věřím, že takřka každý by se rád na něco zeptal.
Když jsme u toho nebe, řekl bych, že tato kniha je vlastně zpověď. Zpověď o rodině IK. Je to kniha s příjemnými, občas takřka s nepilovskými příběhy. Smutnější je to, že nejlepší část každého rodokmenu se již vždy nachází pod zemí. Asi nejvíc se mi líbil strýc Jaroslav. To musel být super exot! Také kácení stromu se velice povedlo. Tohle rozhodně stojí za přečtení!

kuruteku
28.05.2022 5 z 5

Ono to z větší části už bylo i v jiné sbírce, ale přečetl jsem si znovu, tak znovu přikládám a žasnu. Nádhera. Ano, naživo to vyzní ještě lépe, ještě lépe jako rodinné historky, které jiní členové rozporuji, doplňují, komentují. Ale i tak. A samotné číslo do nebe je třešnička na dortu. "Ale on mu to nikdo nezvedne". Nejčistší suchý humor nad nejhoršími zločinci v dějinách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Číslo do nebe v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x