Mrazivý okamžik přehled

Mrazivý okamžik
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215380/mid_mrazivy-okamzik-215380.jpg 4 31 31

Christian Tell série

1. díl

Kriminální záhada v srdci švédského venkova. Zatlačte mu oči, pro všechno na světě. Ta spontánní myšlenka ji zcela vyvedla z míry. Slova přišla sama. Námořnicky modrý svetr Helly Hansen byl týž, jaký její otec v zimě nosil pod bundou. Blond vlasy nasákly krví, ztuhly a zčernaly.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mrazivý okamžik. Přihlašte se a napište ho.

zazvorka
29.10.2021 3 z 5

Dávám tři plus, skoro čtyři. Kniha se mi nakonec líbila, přestože jsem měla nejdříve problém se začíst.
Příběh je spletitý, zasahuje hodně do minulosti, čtenář ho vnímá očima více postav - a v různé době. Což umožní lépe pochopit konání aktérů, ale kniha je pak méně čtivá.
Než jsem získala přehled o postavách a přestala se mi plést jména, chvíli to trvalo. Jak se nakonec ukázalo, pro děj měly význam i osoby, u nichž jsem to nepředpokládala, pozorně číst tedy nebylo na škodu. Zajímavé pro mne byly i některé informace o systému sociální péče ve Švédsku. Pokud to shrnu - samotná zápletka je smutná, ale zajímavá,líbilo se mi i vykreslení hlavních postav, zvýšilo věrohodnost jejich konání. Pokud bude další díl, ráda si ho přečtu, vyšetřovatelé jsou sympatičtí.

Han-nah
05.11.2020 3 z 5

Odpustit můžeš, ale nikdy nezapomeneš. To by mohl být námět této severské detektivky, kdy jeden " mrazivý okamžik" v životě jednoho, pro druhé znamená smutek, bolest, výčitky, ale ovlivní i jejich životy. Toto vše rozmotává sympatický detektiv Christian. Téma umocňuje strohá severská příroda, ale i náhled do sociální péče o děti.

zdendula31
17.10.2020 5 z 5

Moc se mi líbila postava Christiana. Kniha se mi bezvadně četla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mrazivý okamžik v seznamech

v dalších seznamech1x