Chcel som jednotu Nemecka přehled

Chcel som jednotu Nemecka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386537/bmid_chcel-som-jednotu-nemecka-TyS-386537.jpg 4 2 2

Helmut Kohl, nemecký kancelár, po prvý raz vydal podrobné svedectvo o tom, ako v skutočnosti došlo k zjednoteniu. Kohl bol takým stredobodom tých historických dní a mesiacov na prelome rokov 1989/1990 ako nikto iný. Podáva správu o svojich tajných kontaktoch s maďarskou vládou, ktorej rozhodnutie otvoriť hranice pre tisíce utečencov z NDR vylomilo prvý kameň z berlínskeho múra. Rozpráva o tom, čo zažil 9.11. 1989 vo Varšave a ako potom hneď prerušil svoju návštevu Poľska. Popisuje dojímavé hodiny strávené v decembri 1989 v Drážďanoch, keď pred ruinami Frauenkirche prednášal svoj najťažší prejav v živote. Referuje o rozruchu v súvislosti s konečným medzinárodno-právnym uznaním západnej hranice Poľska a o historických hodinách v Kremli a na Kaukaze, kde od Gorbačova vymámil „áno“ v otázke jednoty Nemecka a k jeho členstvu v NATO.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Pragma

Ich wollte Deutschlands Einheit , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chcel som jednotu Nemecka. Přihlašte se a napište ho.

BarboraSalome
01.11.2015 4 z 5

Výborně zpracované vzpomínky Helmuta Kohla na zásadní část německých dějin-sjednocení země.
Velmi čtivé a poučné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Chcel som jednotu Nemecka v seznamech

Autoři knihy