Astragal přehled

Astragal https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303562/mid_astragal-QSB-303562.jpg 3 23 23

V mestečku Aix vtrhnú dve priateľky do obchodu so šatstvom a žiadajú hotovosť. Emilienne má v ruke revolver, a keď majiteľka siahne po telefóne, aby privolala políciu, Emilienne vystrelí a raní ju do pleca. O tri dni ich polícia zatkne. Albertine odsúdia na sedem rokov. Stáva sa súčasťou väzenského kolobehu, v ktorom prestáva platiť tradičná hierarchia hodnôt. Život je preplnený cynizmom, bojom o prežitie, lesbickými láskami, pokusmi o prekabátenie vychovávateliek.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Smena

L'astragale , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Astragal. Přihlašte se a napište ho.

jivanic
02.03.2019

za mna velmi slabe. "nahody" nasilu, aby dej nejak drzal pokope, cely cas sa nic nedeje. tato autorka je podla mna trochu precenovana.

Saharka
17.03.2014 4 z 5

U nás neobjevená, celkem neznámá autorka, zajímavá nejen svým bouřlivým a nekonvenčním životem, ale i literární kvalitou svých děl, kde atraktivně zpracovává své zážitky. V Astragalu podává pohled na jednu, pro ni snad nejdůležitější, část života - při útěku z vězení si způsobí těžkou zlomeninu a zároveň se seznámí s mužem svého srdce.

Dobby
17.04.2012 odpad!

i když je to maličká knížka s ne moc velkým počtem stran, tak se nečetla moc dobře. a příběh o ničem. vůbec mě knížka nepohltila. téma vypadalo dobře, ale nelíbila se mi

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Astragal v seznamech

v Právě čtených1x