Cestovatel Komínek přehled

Cestovatel Komínek https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480121/bmid_cestovatel-kominek-afe-480121.jpg 4 8 8

Veselý příběh od spisovatele Svatopluka Hrnčíře s půvabnými ilustracemi malíře Karla Franty. Je lepší holub na cestách, nebo vrabec za komínem? Vrabec Komínek není spokojený s bydlením za komínem. Vždyť holubi mají krásné holubníky! Rozhodne se proto začít doručovat dopisy, jako to dělají oni. Třeba pak také získá pohodlné bydlení. Ale hned s prvním dopisem se musí vydat až na cestu do daleké Afriky… Zvládne to? Vždyť vrabci přece nejsou stěhovaví ptáci…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cestovatel Komínek. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
16.01.2023 4 z 5

Veselý možná, dobrodružný jistě, takže rovněž nepředvídatelný, překotný, chvílemi strach vyvolávající a zároveň laskavý, plný nových ptačích přátelství, jež vznikla díky všímavosti a ochotě vzájemně si pomoci. Takový je to příběh! // Je tu sova, datel, čáp, racek, pštros, plameňáci a další…, vidíte je na obrázcích Karla Franty (1928-2017), můžete si o nich s dětmi povídat, upozornit na zásadní rozdíly mezi nimi, vyrobit jejich papírové dvojníky, atd. A máte-li po ruce mapu, můžete spolu s Komínkem hledat Pardubice, Starou Paku, Novou Paku, Přelouč, Chrudim, Hradec Králové, Prahu… // Líbilo. Chválím. Sedmnáctá příčka letošní čtenářské výzvy obsazena.

----------------------------
CITÁT CITÁTU:
„Až dopis odevzdáš,“ podotkl datel, ,,tak se vrať. Doma je nejlíp. Ostatně, sám to poznáš.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cestovatel Komínek v seznamech

v dalších seznamech3x