Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí přehled

Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363978/bmid_cesta-na-popraviste-pribehy-z-cesky-iWV-363978.JPG 4 17 17

Cesta na popraviště série

< 3. díl

Mnohá naše města mají ve svém okolí větší nebo menší vrch, který nese název Šibeňák, Šibenný vrch, Golgota, Šibenec, Šiberna, Hrozný vršek, Soudní vrch, Na spravedlnosti, Krkavčí kámen, Stínadla...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí. Přihlašte se a napište ho.

MarcoPolo936
08.08.2022 4 z 5

Knížka čitelně formuluje historii nejenom poprav, ale taky historii práva útrpného, detaily různých a děsivých rozsudků a nahlíží do života Mistrů ostrého meče, kteří ve společnosti neměli zrovna lehké žití. Rychle přečteno, děsivé. Životopisy některých popravčích hodně zajímavé.

witiko
02.10.2017 5 z 5

Nečetl jsem sice knihu celou, protože na to nemám povahu, ale našel jsem tam přesně a dobře zformulované informace, které jsem hledal. Nechápu, že je autorovi předhazován jen popularizační záběr a nedostatek odbornosti, když je ke knize (tedy k té, kterou jsem měl v ruce) připojen několikastránkový seznam pramenů a literatury.

piroušek
12.08.2017

čtivé, zajímavé, nepřináší ale žádné nové poznatky nebo všeobecně neznámé skutečnosti, nejedná se o historickou publikaci, spíše populárně naučnou formou pojmout soudní procesy, soudnictví, tresty a atmosféru doby, ve které probíhaly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta na popraviště - Příběhy z českých zemí v seznamech

v dalších seznamech1x