Canterburské povídky (24 povídek) přehled

Canterburské povídky (24 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56044/bmid_canterburske-povidky-yIs-56044.jpg 4 168 168

Vrcholné Chaucerovo dílo bylo nedokončeno, je rekonstruováno z celkem 90 různě neúplných rukopisů a obsahuje Hlavní prolog a 24 povídky. Je to cyklus rozmarných, učených i zbožných příběhů, které si vyprávějí poutníci na cestě z Londýna ke hrobu Tomáše Becketta v Canterbury. Třicet poutníků, včetně autora, je představeno v prologu. Zastupují všechny hlavní společenské skupiny a profese od příslušníků rytířského a duchovního stavu až ke společenské chudině. V povídkách se vyskytují téměř všechny známé žánry jako rytířský román, legenda, bajka, pohádka ad. Obsahově vycházejí z francouzské literatury, z latinských autorů a starých kronikářů. Všechny náměty jsou zpracovány originálně se zřetelem k anglickému prostředí.... celý text

Literatura světová Poezie Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Canterbury Tales , 1387

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Canterburské povídky (24 povídek). Přihlašte se a napište ho.

sidonka
31.03.2024 3 z 5

Po dlouhé době četba ve verších, místy vtipná, ale hodně těžká na čtení

Rotin
17.11.2023 5 z 5

Pan Chaucer si svých pět hvězdiček rozhodně zaslouží. Ne už tak čeští vydavatelé. Je smutné, že dodnes nemáme kompletní překlad a vydání všech dochovaných fragmentů díla.

lampernaqui
03.11.2023

Mám přečteno, ale rozhodl jsem se, že nebudu hodnotit. Vždy jsem měl problém s poezií. A zvláště přeloženou. U klasických románů překlad beru, ale můj názor je, že přeložením poezie vzniká úplně nové dílo dle námětu původního autora. Takže tohle byl František Vrba a jeho variace na Canterburské povídky. Přečetl jsem, protože chci mít přečteno vše ve své knihovně, ale bohužel to nebyl můj šálek kávy. Ale i tak se budu těšit na Pasoliniho verzi.

Nové eknihy zdarma (červen)

17.06.2019

Kniha Canterburské povídky (24 povídek) v seznamech