Calatrava přehled

Calatrava https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46980/calatrava-46980.jpg 5 7 7

Santiago Calatrava je nejen jeden z nejvýznamnějších světových architektů, ale také konstruktér, sochař a malíř. Pověst nepřekonatelného architekta a stavitele stvrdil četnými projekty mostů po celém světě. Projekty z poslední doby - olympijský stadion v Athénách nebo nová železniční stanice v belgickém Lutychu, si vybudoval jméno v Evropě. Jeho práce na poli architektury úzce souvisí s kresbami lidského těla a se skulpturami geometrických tvarů, kterým se také věnuje a jež jsou inspirovány dynamikou, pohybem a napětím. Calatrava, nositel zlaté medaile American Institute of Architects z roku 2005 a jediný architekt, který kdy vystavoval v Museum of Modern Art a Metropolitan Museum of Art v New Yorku, je jedním z největších a nejavantgardnějších architektů dneška.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Calatrava , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Calatrava. Přihlašte se a napište ho.

jirka7470
01.04.2021 5 z 5

Knihu z roku 2007 jsem si koupil v roce 2014 a dostal se k ní letos. Do jeho staveb a budov jsem se zamiloval a kniha mi pomohla porozumět proč. Kentaursky spojuje inženýrství, architekturu a umění. Spojuje masivní hmotu, lehkost a světlo do elegantních nadčasových staveb, který dokáží zachytit pohyb a emoce. Povzbuzují ke světlým zítřkům. On a clear day you can see forever. Je příznačné, že právě on byl vybrán na vytvoření transportního uzlu v New Yorku na místě tragédie 11. září. V době, kdy kniha vyšla, stavba ještě ani nestála. A v době, kdy jsem měl štěstí ji navštívit, jsem zase já zapomněl a existence tohoto architekta a mé knihy. Stavba je na velmi delikátním místě zachycujícím jak tragédii, pietu, tak právě naději do budoucna. Oculus (World Trade Center Transportation Hub) pak zpodobňuje ptáka, kterého ke vzletu právě pustily dětské ruce… A jiným virtuálním setkáním je třetí řada futuristického seriálu Westworld, kde scény z vedení společnosti Devos Corporation v Los Angeles roku 2058 byly natáčeny ve španělském City of Arts and Sciences ve Valencii

“With the proper combination of force and mass, you can create emotion.”

“He combines light and air and structural elegance with strength.” (Joseph Seymour)

Paulhunterspet
26.03.2013 4 z 5

Stručné a jasné, k přehledu architektova díla bohatě postačí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Calatrava v seznamech