Čachtická pani I. přehled

Čachtická pani I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324088/mid_cachticka-pani-Qwy-324088.jpeg 5 7 7

Čachtická paní série

Podmanivo napísaný román zavedie čitateľa na dvor smutne svetoznámej čachtickej panej, zvanej tiež „krvavá grófka“, Alžbety Báthoryovej. Postupne sa dozvie o mnohých zločinoch, ktoré sa odohrávali v podzemí Čachtického hradu, ale i na iných miestach monarchie. Príbeh je prerozprávaný cez osudy niekoľkých postáv, ich lásky a utrpenia až po trpký koniec hlavnej vinníčky. Alžbetu Báthoryovú, hoci nestála pred riadnym súdom na rozdiel od jej prisluhovačov, nakoniec predsa len za jej hriechy neminul trest a ocitla sa v domácom väzení, kde i skončila jej krvou poznačená životná púť.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čachtická pani I.. Přihlašte se a napište ho.

Luňajda
24.03.2024 5 z 5

výborná kniha, která rozhodně stojí za přečtení

WEIL
30.10.2011

Četl jsem tuhle knihu jako dospívající a překvapilo mě, jaká je to dobrá fikce, jak pěkně se to čte. Hrůza jako by zůstávala jen stranou, psalo se o ní jen tak mimochodem, ale hlavní je epická fabule.

Těžko předpokládat, že se ale Čachtická paní mohl koupat v krvi, protože krev rychle tuhne, takže se jí mohla potírat, ale ne v ní koupat. Jak to ale bylo, to do dneska nikdo neobjasnil.

anyzek
31.01.2011

Brrrr....., když jsem jí kdysy četla, běhal mi mráz po zádech, rozhodně nechává autor pracovat vaši fantazii. Už jí raději znovu číst nebudu. To už raději Včelku Máju - a tu taky nemusím!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čachtická pani I. v seznamech

Jožo Nižnánsky