Brankáři se slavistickou hvězdou přehled

Brankáři se slavistickou hvězdou
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19252/brankari-se-slavistickou-hvezdou-19252.jpg 4 5 5

Knížka Vítězslava Šlechty sice začíná krátkou kapitolou o zrodu pražské Slavie ze studentského literárního a řečnického spolku, který původně neměl se sportem nic společného. Ale již po několika stranách, od prvního tréninku fotbalistů 24. listopadu 1895 a založení fotbalového odboru krátce poté. Dále pak již následuje historie strážců Slavistické branky od Semanského z posledních let devatenáctého století, přes legendárního Pláničku až po Radka Černého, hájícího branku na počátku století jednadvacátého.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brankáři se slavistickou hvězdou. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
27.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupil už proto(doufám,že mě fandové jiných oddílů nebudou kamenovat:D)že fandím Slávii a zajímají mě začátky,vrcholy a pády tohoto oddílu.František Plánička byl a je moje velká osobnost nejen našeho ale i světového fotbalu.Setkal jsem se s ním osobně několikrát a byl jsem na jednom turnaji oceněn nejen plaketou,ale i podáním ruky takového světového velikána..V této knize je opravdu krásně popsáno nejen brankářské dění,ale i osudy těchto osobností a jejich přestupy.Velice pěkně napsané.Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Brankáři se slavistickou hvězdou v seznamech

v dalších seznamech1x

2001  100%František Plánička