Bol som posledný Hitlerov vojak přehled

Bol som posledný Hitlerov vojak
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243349/mid_bol-som-posledny-hitlerov-vojak-243349.jpg 4 19 19

Poslednú bojovú silu nacistov tvorili ku koncu vojny aj deti. Hamburčan Günter Lucks bol jedným z nich. Koncom roka 1944 poslali šestnásťročného člena Hitlerovej mládeže na základný výcvik wehrmachtu do Protektorátu Čechy a Morava. V marci 1945 ho zverbovali do bojovej skupiny Čechy, ktorá tvorila súčasť divízie pancierových granátnikov SS Hitlerjugend. O mesiac nasadili týchto mladíkov na front neďaleko Viedne. Bojoval aj zabíjal, napokon padol do ruského zajatia. Tak sa začala Lucksova dlhoročná odysea po táboroch v Pobaltsku a v Rusku – a jeden neuveriteľný príbeh, ktorý v Moskve vyústil do veľkej, nenaplnenej lásky.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Ikar (SK)

Ich war Hitlers letztes Aufgebot , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bol som posledný Hitlerov vojak. Přihlašte se a napište ho.

Salonka
25.03.2015 3 z 5

Povojnové obdobie z iného uhla pohľadu – mladý nemecký chlapec (takmer ešte dieťa), s nezmazateľnou pečaťou Waffen SS, sa o WWII síce len obtrie, ale aj tak ho strastiplné putovanie zajateckými tábormi východnej Európy zasiahne naplno.

Veľmi sa mi páči štýl rozprávania, všetko odsýpalo. Oceňujem, že autor si po mnohých desaťročiach pamätá podrobnosti a v spolupráci so schopným editorom nám ich podáva zrozumiteľným, pútavým spôsobom a bez zbytočných vášní či zatrpknutosti. Niektoré pasáže sršia humorom, iné zas dokazujú, že ani krátko po najrozsiahlejšom a najničivejšom ozbrojenom konflikte v celých dejinách nebola vykorenená elementárna ľudskosť, spolupatričnosť a súcit, čo je dobre.

Prosím, poučme sa z toho všetkého a neopakujme chyby minulosti.

Knižku odporúčam všetkými desiatimi ... (marec 2017 – a výstižnými tromi hviezdičkami. bola fajn, ale keď vezmem do úvahy svoje skúsenosti s týmto žánrom či obdobne ladenými knihami, tak táto nepresahuje priemer). :-)

svetlanka1
29.02.2012

Skutečně krásně napsaná kniha,byla jsem dojatá.Tito lidé toho museli tolik prožít a sáhnout si až na samé dno....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bol som posledný Hitlerov vojak v seznamech

v dalších seznamech3x