Bohatec přehled

Bohatec https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232922/bmid_bohatec-23n-232922.png 4 74 74

Sága rodu Forsytů série

Rozsáhlá kronika, ličící osudy tří generací anglického rodu od roku 1886 až do počátku dvacátých let 20. století, vznikala téměř šestnáct let a kompletně byla poprvé vydána roku 1922. Její souhrnný název zvolil Galsworthy se zřetelným ironickým záměrem, protože slovo „sága“ vyvolává představu hrdinských činů, jimiž se Forsytové zrovna nevyznamenávají. (Celá kniha se skládá ze tří částí a intermezza, na konci přehledně rod Forsytů.)... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Aventinum

The Man of Property , 1906

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bohatec. Přihlašte se a napište ho.

kahoma
30.09.2020

Kdysi jsem to sledovala v televizi, nyní jsem - pro opáčko... - sáhla po audioknize. Velmi dobrá dramatizace! Velmi doporučuji, moc hezky se to poslouchá.

fénix56
08.07.2020 5 z 5

Souhlasím s komentářem "tsal", taky se mi nejvíc líbí první část trilogie, poněvadž popisování nešťastné lásky Soamese k Ireně mně z celé knihy přijde nejzajímavější. Soames, na první pohled obrovský suchar bez špetky citu a empatie Irenu vášnivě miluje. Ona to bere tak, že to je z jeho strany jen pocit vlastnictví. Ano, Soames opravdu rád něco vlastní, ale přesto mám pocit, že v jeho vztahu k Ireně jde u něho o víc než jen o vlastnictví. I když by se to dalo nazvat spíše vášeň než láska.
Ságu rodu Forysthů jsem viděla i jako seriál, nejdříve někdy na konci šedesátých let a novější zhruba před dvaceti léty a troufám si říct, že se oba seriály povedly.

Didi15
28.01.2020 3 z 5

Celkem fajn, ale můj žánr to není . Další díly čísti nebudu :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bohatec v seznamech

v Právě čtených4x