Biografie v péči o seniory přehled

Biografie v péči o seniory
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425834/bmid_biografie-v-peci-o-seniory-JcD-425834.jpg 3 1 1

Kniha přináší základní orientaci pro práci s životním příběhem – biografií seniora při poskytování péče jako takové. Biografie představuje inovativní prvek pro plánování péče a je důležitou složkou pro celkovou strukturu dokumentace, a to pro péči v terénních službách i v rámci pobytových služeb. Náhled na pro klienta významné příběhy ze života, které dokáže vyprávět, je obohacující hodnotou pro porozumění starému člověku, o kterého pečuje mladý tým pečovatelů. Jako vstupní model péče je v knize uveden psychobiografický model E. Böhma, který vychází z biografie klienta a cestu do duše seniora hledá na základě výkladu psychobiografie jako emocionálního zrcadla pro psychické prožívání stáří. Pokud v české praxi nenacházíme v dokumentaci biografii, je pro personál nesnadné pochopit psychobiografickou rovinu péče. Vysvětlení dané problematiky je určeno všem, kteří svou činností zasahují do péče o seniora, ale i studentům a pedagogům sociálně zdravotnických oborů, včetně pedagogiky a geragogiky. Cílem knihy je zamyšlení, jakou kvalitu péče poskytujeme a jakými etickými zásadami se řídíme. Snahou je usnadnit a pochopit tvorbu individuálních plánů péče na základě životního příběhu seniora a tím přispět k humanizaci péče a posílit rovinu důstojnosti člověka i v jeho závěru života.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biografie v péči o seniory. Přihlašte se a napište ho.

madem
12.05.2020 3 z 5

Autorka by chtěla prostřednictvím knihy vzdělat co nejširší část pečujících o seniory v technice biografie. Bohužel kniha je podle mě napsána zbytečně odborně a složitě. Ani použité obrázky a grafy nepomáhají.
Kniha je tak spíše vhodná pro někoho, kdo se o danou techniku zajímá a zvažuje kurz či stáž.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Biografie v péči o seniory v seznamech

2014  0%Práce s biografií a plány péče
2019  60%Biografie v péči o seniory