Bílí negři přehled

Bílí negři https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35930/bmid_bili-negri-NZO-35930.jpg 4 29 29

Ingvar Ambjornsen (*1956) patří k nejčtenějším norským spisovatelům současnosti. Roku 1986 vyšla jeho průlomová kniha Bílí negři - velkolepý a nelítostný román z prostředí mladých lidí, kteří se v osmdesátých letech 20. století pod tíhou okolností nebo z protestu proti měšťáctví ocitají mimo norskou většinovou společnost. Autor své hrdiny neidealizuje ani nad nimi nemoralizuje - snad i proto se stal mluvčím outsiderů. Román však čtou se zájmem nejen oni. Bílí negři bývají přirovnáváni ke Kerouacově generační výpovědi Na cestě. Nakladatelství Doplněk již vydalo Ambjornsenův román Elling - Pokrevní bratři, jehož dramatizaci úspěšně uvádějí mnohé divadelní scény.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Doplněk

Hvite Niggere , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílí negři. Přihlašte se a napište ho.

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Drsné,ze života. Líbilo se mi zde nepřikrášlování skutečnosti.

LuckyZ
14.05.2017 3 z 5

Jako sociální studie 70.let v Norsku dobré, ale někdy docela nudné. Musela jsem se nutit k dočtení, a mohlo to být klidně o několik desítek stránek kratší.

yellow007
10.02.2017 5 z 5

Naprosto skvela kniha, patri do mych 5 nej. Osobne znam jednoho z hlavnich hrdinu a ziju v Norsku, o to vic me kniha oslovila. Pokud nekdo pribeh nedocte, chapu, je dobre byt na stejne frekvenci jako hrdinove. Vrele doporucuji!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bílí negři v seznamech

v dalších seznamech1x