Balada z hadrů přehled

Balada z hadrů
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 218 218

Balada z hadrů: divadlo o prokletém básníku o třinácti obrazech - divadelní scénář.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Balada z hadrů. Přihlašte se a napište ho.

plomusujonak
04.01.2023 4 z 5

Tato divadelní hra mě bavila nejvíc ze všech těch, které jsem četl. Řekl bych, že je to už i kvůli samotnému originálnímu podání - je to divadelní hra o tom, jak několik lidí hrálo divadelní hru, a navíc je protínaná několika vstupy Voskovce a Wericha, kteří mluví o tom celém jako o divadelní hře, v díle se tak vyskytují vlastně tři propojené úrovně reality. Ale teď k obsahu. Poměrně mě překvapilo, že se Werich a Voskovec nijak netajili s kritikou nacismu v tomto dramatu. Jinak se mi líbil spádný rychlý děj, a věřím, že kdybych měl víc času na čtení, zvládl bych to jedním dechem.

knihomolmoravy
07.11.2022 5 z 5

Tato kniha je první kniha, kterou jsem od dvojice VW přečetl, a vůbec mě nezklamala.
Její název dobře odpovídá obsahu. Dá se říct, že je stvořena chudými, pro chudé a nejen pro ně.
Je plná moudrých citátů, ale i satirických básní a historických i jiných odkazů. Upřímně mě vůbec nevadila, dokonce mě i bavila. Pokud chcete začít číst knihy od této slavné dvojky, tak tohle dílo je dobrým úvodem k této tvorbě.

Marekh
18.07.2021 3 z 5

Lákalo mne začíst se do nějaké divadelní hry od Jiřího Voskovce a Jana Wericha a zvolil jsem si hru BALADA Z HADRŮ. Podtitul zní: Divadlo o prokletém básníkovi v patnácti obrazech. Děj se odehrává v Paříži kolem roku 1455. Knihu hodnotím na 60 %.

Bohužel musím konstatovat, že jsem se do této hry nemohl úplně začíst, možná jsem si měl vybrat jinou knihu od V+W. Hra je podobenstvím tehdejší společnosti. Součástí hry jsou písně.

Kniha obsahuje PŘEDMLUVU a kapitolu s názvem KRÁTCE O OSVOBOZENÉM DIVADLE, V+W A BALADĚ Z HADRŮ.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Nuzota z lidí lotry činí
A vlky z lesů žene hlad.

Když ve smrti jsme na tom s bohatými stejně, proč jim nejsme rovni zaživa?

Zloba a láska, kořistnictví a lakota, bída a hlad, to jsou rekvizity, které nestárnou.

Účel hry, nyní i kdykoliv, byl a jest představit jaksi životu zrcadlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Balada z hadrů v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x