Bájky přehled

Bájky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378535/bmid_bajky-qU6-378535.jpg 4 46 46

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bájky. Přihlašte se a napište ho.

zipporah
21.03.2023 5 z 5

Skvost, pre ktorý mám sto chutí urobiť zo seba zlodejku a sprivatizovať si knihu z knižnice. V čase boja s chorobou mi robila spoločnosť práve famózna zbierka krátkych príbehov. Pri tom množstve bájok mám pocit, že som prežila niekoľko životov. Veď aj o tom bájky sú. Začínam milovať tento žáner... Pri tých Krylovových vám prebehne celý život aj život iných, pri mnohých sa zamyslíte. Mne sa veľmi pozdával Plachty a delá, v ktorých delá vystupovali ako politici a tí, čo majú moc, zatiaľ čo plachty boli práva občanov. Delá sa vystatovali a pohŕdali plachtami, prosili vetra, aby ich zničil. A tak sa loď nepohla z miesta, mohla strieľať, koľko chcela, zničili ju ostatné a delá sa nakoniec potopili aj so svojim pohŕdavým postojom k občanom. Takto sa potopia raz všetci politici, pre ktorých sú dobrí občania len v čase volieb. Škoda, že sa nevieme preplieskať a viac si uvedomovať v praxi svoje práva.... Tiež ma zaujala bájka o priateľstve liatinového Kotla s hlineným Hrncom, ktorý vraví o nerovnosti. To by si mali čítať všetci ambiciózni ľudia, pre ktorých je manželstvo najvýnosnejším obchodom. Aby nakoniec neskončili s modrým nosom, alebo peňaženkou na franforce. Úroveň je úroveň, a chudobná/ý/í natrafí na bohaté len v rozprávke. Mňau.
:D
Krylovove bájky sú... SVETOVÉ!

Any26
31.10.2022 5 z 5

Jaká to znalost společnosti --- opravdu skvělé!!
P.S. vydání z roku 2000 je opravdu nádherně zpracované!

Ladis777
29.01.2022 3 z 5

Krylovovy Bajky jsou prima, kdysi jsem je četl na vysoké na nějaké semináře, teď se mi dostalo do rukou to výroční vydání ELKu z 47. roku. No, překlad a přebásnění je leckde dost těžkopádný, ale učíst se to dá. Texty jsou zábavné, mnoho jich je tematicky nadčasových a aktuálních. Rozhodně nějaké vydání stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bájky v seznamech

v Právě čtených2x