Babkár přehled

Babkár https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466542/bmid_babkar-1AP-466542.jpg 4 93 93

Melancholie / Melanchólia série

Krimiromán nominovaný na prestížnu cenu Švédskej akadémie autorov detektívok za rok 2019! Inšpektor Kevin Jonsson vyšetruje prípad obchodovania so sexom na internete. Človek s falošnou identitou, prezývaný Bábkar, používa zákerné metódy, aby si od neplnoletých dievčat vynútil erotické fotografie a účinkovanie v pornofilmoch. Pátranie privedie Kevina k dvom šestnásťročným dievčatám Nove a Mercy. Napriek mladému veku už obe majú za sebou kruté skúsenosti, preto ich napokon prichýli Ústav pre sexuálne zneužívané dievčatá v Štokholme. Lieči sa tu aj Alice, dcéra dobre situovaného riaditeľa podniku, ktorý však žije dvojakým životom. Jedného dňa Nova s Mercy z liečebne utečú. V nádeji na lepší život v Amerike sú ochotné urobiť čokoľvek, klesajú však až na samé dno. Kevin Jonsson po nich neúnavne pátra, ale aj jeho svet sa rúca vo chvíli, keď vyjdú najavo fakty z minulosti jeho otca. Kto je Bábkar, ktorý si tak surovo zahráva so životmi iných?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Dockliv , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Babkár. Přihlašte se a napište ho.

Switch
16.01.2024 3 z 5

Surový severský thriller. Styl psaní mi úplně nevyhovoval, ale nakonec jsem se začetl. Bylo zde hodně přeskakování mezi postavami, ale časem se to pospojovalo. Téma obchodu s dětskou pornografií bylo dosti depresivní a představa,že tohle probíhá v reálném světě je snad ještě tíživější.... Poměrně hodně násilí a drog a psychických problémů všech několika hlavních postav, které byly ale popsány spíš náznakem a chyběla hloubka. Přesto byl příběh zajímavý a jen tak na něco podobného se nenarazí. Je to literatura určitě jen pro silnější náturu a nechce si to moc pouštět k tělu. Věřím,že to co se děje kolem nelegálního obchodu s dětmi v reálu bude ještě tisíckrát horší... Teď si dám určitě něco z jiného žánru pro odlehčení... Další podobnou knihu v dohledné době v plánu číst nemám.

twiggynka
10.01.2024 5 z 5

Kniha na tohle téma byla odvážná, měla spád a hodně bolesti. A i když se prolínaly časy a postavy a tohle téma
asi nepatří mezi vyhledávané, tak mě se kniha líbila.

lucakuca
22.09.2023 1 z 5

Zvrácené životy - příběhy rozbitých lidí. Hodně hlavních hrdinů, hodně skákání v čase. Mě to vlastně takhle nebaví. Připomíná mi to jeden debilní zvyk - přepínání programů, aby se stihlo toho co nejvíc a přitom velké nic.

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Knižní novinky (48. týden)

22.11.2020

Smutek kráčí po jeho boku a žije si svým vlastním životem. Přebývá v koutku jeho oka a ve chvíli, kdy si dotyčný myslí, že na něj zapomněl, mu poklepe na rameno.

Když to člověk přežene s přemýšlením, stane se snadno manipulovatelným. Rozhodla se, že nejlíp udělá, když toho od této chvíle nechá. Nebude poslouchat žádné rady a bude jen vnímat. Jestli cítí nenávist, tak ji cítí.

Jedinou součástí člověka, která trvá, jsou vzpomínky, pomyslí si a pohraje si s jojem.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Babkár v seznamech

v Právě čtených9x