Babbitt přehled

Babbitt https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258936/bmid_babbitt-258936.jpg 4 78 78

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Babbitt. Přihlašte se a napište ho.

formanidis
08.05.2021 3 z 5

Babbitt jako hlavní postava, okolo níž se děj točí, je svou povahou takový nejistý pokrytec, který při postupu ve své kariéře o sobě stále více pochybuje, což vyvrcholí posledním dějovým zvratem. V porovnání s Hlavní třídou mě děj Babbitta tolik neoslovil, i tak je to určitě dobré podobenství maloměstské střední třídy, která snoubí apatii, pokrytectví a dodržování společenských konvencí. Nadčasová kniha, ne však tolik čtivá.

Horal123
09.01.2021 4 z 5

Již dlouho jsem nebyl tak v rozpacích, jak hodnotit knihu. Po přečtení začátku knihy jsem se namlsal krásnou barvitostí vět a těšil jsem se, že tentokrát si na čtení pošmáknu, ale nestalo se. Pasáže, které byly literárně brilantní se střídaly s pasážemi vyloženě nudnými. Co na příběhu oceňuji je to, jak je kniha aktuální i dnes, byť je sto let stará. Takových Babittů, kteří dychtí po penězích, úspěchu, uznání a moci máme okolo sebe dost a dost. I oni využívají stejných metod jako před sto lety George Babbit, aby svého cíle dosáhli. Lidský druh byl, je a bude všude stejný. V každé společnosti se najde určité procento snobů, falešných moralistů, nebo chlápků, kteří mají krizi středního věku. Tak jako George F. Babbit.

Mirka2778
26.11.2018 3 z 5

Babbitt je maloměšťák jak vyšitý. Chytne druhou mízu a snaží se vyprostit ze svého stereotypu. Když se mu to téměř podaří, zjišťuje, že mu přecejen v těch zajetých kolejích bylo nejlépe.
Začátek mě namlsal, detailní popis Babbittova rána neměl chybu. Ale pak přišla záplava nudných stran s tu a tam zajímavým odstavcem. Až posledních sto stran jsem dočítala se zaujetím.
Babbitt je dalším důkazem, že americkou "vážnou" literaturu nechápu. V doslovu je Lewis přirovnáván k Poláčkovi a zřejmě se s tím dá souhlasit, ale!
Pro mě je zásadní rozdíl v tom, že zatímco české, Poláčkem popsané i karikované reálie mi jsou známé i blízké, o těch amerických nemám potuchy a tak jsem ocenila jen to, co jsem pochopit dokázala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Babbitt v seznamech

v Právě čtených1x