Astrální próza Andreje Bělého přehled

nehodnoceno
Astrální próza Andreje Bělého
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227592/astralni-proza-andreje-beleho-227592.jpg 0 0 0

Práce je věnována tvorbě jedné z nejvýraznějších osobností ruského symbolizmu – Andreji Bělému. Badatelský zájem je orientován na esteticko-filozofickou a románovou tvorbu tohoto myslitele, básníka a romanopisce. První ze dvou částí práce představuje pokus vysvětlení fenoménu symbolizmu a úsilí začlenit Bělého tvůrčí intenci do širšího myšlenkového kontextu a přiblížit nejdůležitější aspekty autorova uměleckého programu. Druhá část je věnována problematice románové tvorby Andreje Bělého: ohniskem zájmu je jedno z jeho nejvýznamnějších prozaických děl – román „Petrohrad“, který v kontextu ruské a světové literatury zaujímá vedle tvůrčích experimentů M. Prousta a J. Joyce přední místo v oblasti tzv. moderní prózy reflektující změny ve vnitřním světě člověka počátku 20. století. Analýza románu směřuje od výkladu kompozice uměleckého textu směrem k nalezení jeho duchovního poselství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Astrální próza Andreje Bělého. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Astrální próza Andreje Bělého v seznamech

Jan Vorel
česká, 1975
2007  0%Astrální próza Andreje Bělého
2017  0%Ruská a polská literární esejistika konce 19. a počátku 20. století v komparativním pojetí