Anna proletářka přehled

Anna proletářka https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81722/anna-proletarka-Ca8-81722.png 3 75 75

Román venkovské služtičky, ze které se stává tím, že prožívá politické události při vzniku KSČ, uvědomělá proletářská bojovnice.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anna proletářka. Přihlašte se a napište ho.

AlesBleha
02.11.2023 1 z 5

Na knize mě zaujala solidarita mezi chudými. Což je výrazná změna oproti dnešku. Dnes kdybych přišel o bydlení tak si žádný z voličů Bureše ode mne Nový Prostor nekoupí. To je možná špatné přirovnání, protože ti žádnou nouzí netrpí. Jinak je v knize uvedeno, že chudák soudruh poslanec nemá kde bydlet a bydlí ve vagónu. To je při výši jeho platu taková blbost jako příjezd praotce Cikána od Roudnice.

georginaa
06.08.2021 3 z 5

Od Ivana Olbrachta jsem četla více knih, ale tato mě moc neoslovila. Je to zřejmě tou dobou, která je dnes dost pro mě nepochopitelná.

vendy246
02.07.2021 3 z 5

Svědectví o roku 1920 pohledem mladého zapáleného komunisty. Období po první světové válce, vzniku Československa a revoluci v Rusku s čerstvou vzpomínkou na Rakousko-Uhersko, válku a legie... Lidovci se štěpí - oddělují se komunisti - vesměs chudí dělníci, kteří touží po revoluci. Demokracie nenaplnila jejich očekávání, v nové republice chtějí rovnost a spravedlnost, přerozdělení majetku. Po sto letech od vzniku díla víme kam to vedlo. Zajímavé číst v kontextu jiných autorů té doby, např. Čapka a Masaryka.
Jinak kniha nic moc, prvotina s mnoha nedostatky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anna proletářka v seznamech

v Právě čtených2x