Alibi mrtvého přehled

Alibi mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70593/alibi-mrtveho-70593.jpg 3 8 8

Špionážní román z druhé světové války, v němž se líčí spolupráce britské Intelligence Service a Scotland Yardu s československou zpravodajskou službou v Londýně v akcích proti nacistické špionážní a diversní službě. Jádrem příběhu, v němž britská služba odhaluje ve svých řadách německého špióna, je úspěšná akce několika československých agentů, kterým se téměř za německého dozoru podaří vyhodit do povětří nákladní loď v Železných vratech na Dunaji a na čas znemožnit německou plavbu po této řece... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alibi mrtvého. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
18.08.2020 4 z 5

Zpočátku trochu tápání, umocněné jakoby natahovaným napětím - co prožívá kapitán Berka na Slovensku, to je skutečně román na dlouhé pokračování v několika kapitolách. Ale děj nenudí a plyne přiměřeně dál tak, jak má. V tehdejší době to byl určitě výjimečný počin z oblasti, o níž se pro jistotu moc nemluvilo.

tenax
11.08.2013 4 z 5

Solidně napsaný špionážní román, kupodivu psaný bez ideologické zátěže (rok vydání 1970!). Napínavý, čtivý. Nelíbily se mi pouze ilustrace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Alibi mrtvého v seznamech