Ako chytať v žite přehled

Ako chytať v žite
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21956/ako-chytat-v-zite-21956.jpg 5 1 1

Nie každý má dar napísať o skutočných ľudských príbehoch tak skutočne a pravdivo, že aj "otrlý" redaktor odloží po pár stranách červené pero a príbeh ho úplne pohltí. Maruška to dokázala. Oživila ľudí, ktorých som nikdy nevidela a zrejme ani nikdy neuvidím, ale mám pocit, že som sa s nimi stretla. A nielen to. Ukazuje, že práca s mladými ľuďmi a úprimný a pravdivý život, nie sú ľahké, ale oplatia sa. Kniha je rozdelená do dvoch častí napísaných v rôznych obdobiach života, v rôznych biotopoch. Je v nich cítiť postupné dospievanie, osobnostný rast, aj zmenu zmýšľania počas cesty. Prvá časť vám ponúkne nielen príbehy, ale aj návod k tomu, ako sa venovať mladým, druhá časť je svedectvom o živote, ktorý je svetlom a soľou. Hoci sú obidve časti písané v rozmedzí niekoľkých rokov, majú niečo spoločné. Maruškinu osobnosť. Schopnosť snívať, ale hlavne schopnosť premeniť sny na činy. A schopnosť inšpirovať ostatných, aby sme deti nenechávali nebezpečne blízko priepasti, aby sme si vyhrnuli rukávy a spolu chytali v žite.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ako chytať v žite. Přihlašte se a napište ho.

Pasadenka
30.12.2019 5 z 5

Malá, nenápadná knížka a snad o to víc opravdovější. Těžko říct, jestli by si někdy našla širší publikum. Nicméně pro mě to byl z části návrat do dětství a autorka mi skrze sebe zprostředkovala hned několik myšlenek, které rozhodně stáli za to. Jen je škoda, že tak příjemné a zároveň zajímavé příběhy tak lehce zapadnou. Rozhodně doporučuji. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ako chytať v žite v seznamech

Maruška Kožlejová
slovenská, 1983