Aha! Takhle voní Praha! přehled

Aha! Takhle voní Praha!
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538674/bmid_aha-takhle-voni-praha.jpg 3 3 3

Krátké, bohatě ilustrované básně, jejichž společným tématem je město Praha.

Literatura česká Poezie Pro děti a mládež
Vydáno: , Běžíliška

Aha! Takhle voní Praha! , 2024

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aha! Takhle voní Praha!. Přihlašte se a napište ho.

Litocha
09.06.2024 4 z 5

Tahle knížečka pro mě byla příjemným překvapením. Současná dětská poezie bývá prvoplánová (aneb každý, kdo umí zrýmovat pes a les nebo láska a páska, má pocit, že může psát básně pro děti). Tahle není. (Nakoukla jsem do ní při zpracovávání novinek – a na rozdíl od jiné, plné banálních, kolovrátkových veršovánek, tuhle jsem neodložila, ale se zaujetím dočetla až do konce.)

Líbí se mi spojení s Prahou, které z básniček tu více, tu méně vykukuje. A nečekané postřehy, ty mě přiměly si vzpomenout na verše Mileny Lukešové, ta se taky dokázala podívat na běžné věci neotřelýma očima. Zajímavé jsou třeba dvě básně zpracovávající návštěvu kina, každá ale z pohledu jiného ze sourozenců.

Jak už to tak bývá, ne všechny texty mě zaujaly stejně, ale celkově je knížka určitě na pochvalu. (Jakmile se nám do knihovny zase vrátí, určitě si ji na chvíli zase uzmu pro sebe, abych si ověřila, že funguje i na podruhé.)

Šebestová3
23.05.2024 5 z 5

Skvostná knížka, která krásně demonstruje, že básničky pro děti nemusí být jen tupé veršovánky. Ilustrace A. F. Holasové neméně skvostné!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Aha! Takhle voní Praha! v seznamech

Miroslav Klíma
česká, 1968
2013  73%Pražský charismatograf
2017  0%Na Slupi 8
2018  0%Sazometný rok
1994  60%Tráva
2024  60%Aha! Takhle voní Praha!