A keď kráľom a keď katom budeš přehled

A keď kráľom a keď katom budeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72832/a-ked-kralom-a-ked-katom-budes-Gyd-72832.jpg 4 9 9

Psychologický román poľského autora, čarovný príbeh o skutočných hodnotách a o ľudskom dozrievaní, o človeku, ktorého ako diamant brúsia tvrdé hrany vojny. Píšem v nej o tom, čo som na dedine spoznával. Všimol som si, že niektoré hodnoty sa začínajú rozkladať. Chudobní dedinskí ľudia museli odrazu brániť seba, svoje deti, matky. Tragickosť situácie každého človeka, znásobená ešte rodovými hodnotami, zodpovednosťou za osudy iných, za osudy celku, zodpovednosť ako morálna, hummanistická hodnota sa vtedy nerozkladala. Obnovovala sa v rodinnom živote, pretrvávala ako láska k deťom, zodpovednosť za ich budúci osud...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

A jak królem a jak katem bedziesz , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A keď kráľom a keď katom budeš. Přihlašte se a napište ho.

PetrCepek
14.01.2024 4 z 5

Pozoruhodná poéma o životě a smrti na polské vesnici během druhé světové války. U některých pasáží jsem měl pocit, že je snad napsal Bohumil Hrabal.

sika444
20.05.2020 5 z 5

Ohromná atmosféra, vnitřní monology, splynutí s přírodou, doslova živočišné vnímání reality.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha A keď kráľom a keď katom budeš v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x