77 leyendas de Praga přehled

77 leyendas de Praga
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378196/77-leyendas-de-praga-9AU-378196.png 4 43 43

Knížka je rozdělena podle městských částí do šesti celků. Nalezneme zde pověsti a legendy Starého Města, Malé Strany, Hradčan, Josefova (Židovského Města), Nového Města a Vyšehradu. V úvodu každého celku je nakreslena černobílá mapka, v níž jsou zaznamenány ulice, místa či objekty, o kterých se píše v následujících vyprávěních.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 77 leyendas de Praga. Přihlašte se a napište ho.

witiko
13.10.2019 5 z 5

Umět vyprávět staré pověsti není jen tak. Někdo je dramatizuje, někdo modernizuje, jiný si na nich zkouší literární ambice nebo jim dává formu pohádek. Přitom jde jen o to podat příběhy tak, aby byly působivé, ale přitom jasné, stručné, lehce zapamatovatelné a znovu převypravovatelné – spojené s místy, kde si na ně snadno vzpomeneme. Právě to se autorce povedlo. Když k tomu ještě připočteme krásnou grafickou úpravu a ilustrace, je to prostě kniha jedna radost.

HCh
15.05.2017 4 z 5

Příjemné a svěží čtení. Většinu pověstí jsem zanl už od p. Cibuly, ale našlo se pár které jsem neznal.

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Hezká kniha, zábavná, i něco o Praze jsem se dozvěděla :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 77 leyendas de Praga v seznamech

v Právě čtených3x