2x vrchní inspektor Pravítko: Denis přehled

2x vrchní inspektor Pravítko: Denis https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281799/mid_2x-vrchni-inspektor-pravitko-denis-AyU-281799.jpg 2 1 1

Knížka obsahuje dva příběhy. V tom prvním řeší vynikající detektiv - vrchní inspektor Josef Pravítko zapeklitý případ starého a zámožného muže, který se rozhodl povolat svého vnuka a dědice ze zámoří, aby se ujal správy rodinného majetku. Vysílá proto za ním svého emisara, který po svém návratu a sdělení určitých skutečností, vzbudí ve starém pánovi celou řadu podezření. Geniálními schopnostmi tohoto detektiva se však podaří dovést tento případ k úspěšnému konci a téměř dokonalé spokojenosti. Denis – může-li se něco pokazit, pak můžete vzít jed na to, že se to určitě pokazí. Ovšem vždycky to nemusí být tragédie. Naopak, za takových okolností může vzniknout přátelství, které trvá tak dlouho, dokud se nepřihodí něco nevysvětlitelného. Dva muži středního věku řeší při občasných setkáních a debatách tak závažné problémy, totiž, zda planetu Zemi navštěvují cizí bytosti, kdo si tu vůbec pořádá manévry a co mají ti vetřelci vlastně za lubem. Zvědavost, která je jímá, může mít ovšem neočekávané následky. Pak je dvojnásob milé, když se v temnotě smutného vzpomínání blýskne světlo naděje. Že Denis se vrátí…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 2x vrchní inspektor Pravítko: Denis. Přihlašte se a napište ho.

Ulala
09.04.2016 2 z 5

První dvě povídky jsou pojaty jako jeden detektivní příběh. Přemýšlela jsem, zda to autor myslí vážně, nebo si děla z čtenářů legraci. Nakonec jsem se rozhodla, že to asi bude parodie na zahraniční detektivní romány s kritikou českého systému. Toto moje rozhodnutí mi pomohlo strávit styl autora, který mi připadá jako kombinace několika detektivních televizních seriálů. Humorné prvky beru, v několika částech mně srdečně rozesmály. Zda jsem se však smála v těch správných místech, ve kterých autor předpokládal smích, to nevím. Poslední povídka je rozvahou nad existenci mimozemského života. Do dokončení četby se však trochu nutím. Ještě mi zbývá pár stránek, ale není to můj styl literatury. Lehce se však kritizuje, hůř tvoří. Dávám autorovi dvě hvězdičky a snad jeho styl někdy pochopím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 2x vrchní inspektor Pravítko: Denis v seznamech

Jan Peringer