Zákon smečky

Povídka od: Jitka Ládrová

Z knihy: Mlok 2016

Brol je králem pověřen, aby vycvičil otroky pro obětní rituál. Jejich cíl je prostý: vzepřít se osudu a přežít krvavá jatka. Pokud chtějí uspět, nesmějí bojovat každý sám za sebe, ale jako smečka. To ovšem není tak jednoduchý úkol, jak se může zdát.

Rok vydání originálu: 2016

Komentáře (12)

AlLois
03.01.2019

Velmi zajímavý příběh na poměry pro mne nezajímavého universa, který se i přes velmi sterilní sloh velmi dobře čte.

moira2912
13.08.2018

Co u povídek hledám - myšlenka, gradování atmosféry a pár charakterů, které vtáhnou. U povídky to většinou jinak nejde. Ze začátku jsem se bála, že se to u Zákonu smečky nepovede, jelikož psaní na mě bylo příliš... nevím, jak to vyjádřit, takové odtažité, opisovačné, čistě funkčně popisovačné. Neprodávalo to samotný příběh, ale události jakoby z dálky. Konec to zachránil. Nechci úplně shodit předchozí část povídky, ale až na konci jsem postřehla opravdové gradování a začala být do příběhu investovaná, začetla se a konečně mě to vtáhlo. Konec to zachránil a všechny tři políčka - myšlenka, atmosféra, postava - pro mě odškrtl, takze jsem nakonec spokojená.

Zákon smečky měl skvělé prvky, jde na něm poznat, že každý detail má své místo, důvod, je to z většiny dobře napsaný příběh. Ale ve výsledku jsem si oblíbila a dokázala se vžít jen do jedné postavy - Nyrela. Originální myšlenky, pečlivě položené základy pro tu hru, která vedla ke konci... je to hodně dobré. Ale zcela to nevyvážilo ten začátek, který pro mě byl příliš... mdlý. Ale ve výsledku je to jedna z lepších povídek, které jsem četla. ^^

Erini
20.03.2018

Zakon smečky je velice poutavě napsaný. Velmi dobrý a promyšlený příběh. Konec jsem bohužel tušila od samého začátku a tajně doufala, že se pletu.
Nemám co vytknout. Doufám, že bude pokračování :).

Yontalcar
06.08.2017

Musím uznat, že to bylo vážně výborné počtení. Nejvíce mě asi překvapil styl vyprávění, kdy se každá část příběhu rozvíjela skrze jiného hrdinu. S něčím takovým jsem se dosud nikde nesetkal. Nebo alespoň ne v tak velkém měřítku, v jakém to měla slečna Ládrová. Bylo to hodně nekonvenční, což je samozřejmě velké plus. Dále se mi pak líbilo, jak se se svými hrdiny moc nepárala. V některých momentech mi bylo postav až líto :D Bylo to hodně surové a kruté. Trochu mi to připomnělo Hru o trůny, ale opravdu jen okrajově, jelikož svět Nejmocnějších je docela jiný.

Navíc tahle povídka je napsaná velice čtivě. Proto jsem se taky snadno sžil s hlavními hrdiny. A než jsem se stačil rozkoukat, nachytal jsem se při tom, že některým postavám fandím a jiné zase v duchu proklínám :D :D Takže ano, Zákon smečky mě fakt dostal! A pokud bych měl být upřímný, tak nejvíc jsem si asi zamiloval Nyrela a Onéna. Ti mi přišli nejsympatičtější, ať už pro své slabosti nebo přednosti. A pokud jde o konec samotné povídky,

!!!!SPOILER!!!! tak musím říct, že jsem se nachytal úplně stejně jako Nyrel nebo Brol. Taky jsem si naivně myslel, že se ta věštba vztahuje jenom na otroky, kteří budou zápasit v aréně. Ani kousíčkem své mysli mě nenapadlo, že by se to mohlo týkat všech otroků, bez rozdílu. !!!!KONEC SPOILERU!!!!

O to větší to pak bylo překvapení. Hotový mindfuck! :) Snad jediné, co mi trošku "vadilo", byl styl popisování (nejen) akčních scén, kdy autorka jednotlivé momenty moc nepřiblížila. Jistě, je fajn, když autor nechá čtenářovi volný prostor pro jeho fantazii, aby si ledacos domyslel sám dle vlastní chuti. Ale v tomhle případě jsem místy měl pocit, že ta volnost je čtenářovi ponechána až moc velká. Zvlášť u bojových scén (např. ta finální v aréně).

Ale to nic nemění na tom, že Zákon smečky je bravurně napsané fantasy dílo, které si zaslouží vaši pozornost. Když se do něj pustíte, určitě nebudete svého rozhodnutí litovat ;)

Omen
08.06.2017

Do čtení sem šel s vidinou sapkowského stylu ale byl jsem příjemně překvapen pro mě neskutečně vyvážným poměrem detailů prostředí, zbrojí a zbraní a vztahů/emocí. Nedalo se odtrhnout na konci jsem byl velmi překvapen ale dobrým směrem. Jediné co mě na celé povídce trochu zlobilo (avšak jen z mé vlastní retardace) bylo jméno "Kotrýnela" souhlásky T a R mi prostě vedle sebe nesedí ale to je jen můj osobní názor a zároveň jediný výtka tohto mistrovského díla! Rozhodně se to musí dostat mezi více lidí! :)

Almacollo
04.06.2017

Precetl jsem ji jednim dechem a nemohl jsem se od ni odtrhnout.

Raiden
18.05.2017

Rozhodně pěkná, povedená povídka. Velmi dobře se čte a zaujme, a rozhodně doporučuji komukoliv kdo zrovna nemá nic ke čtení.
Autorce patří všechen můj respekt, a těším se na další díla. :)

Cornicen
16.05.2017

Povídka čtivá, jež čtenáře chytne a nepustí, samozřejmě se zajímavým koncem. Kdybych chtěl hledat negativa, vypadal bych jako člověk který se chce hrabat v malinkých a nepodstatných detailech.

1