Tak pravil Helmut: "Tuž je to normalni?"

od: Ladislav Větvička

„Neznám nikoho, kdo by si manželstvím polepšil. Všichni mí ženatí kamarádi jsou plešatí a nespokojení.“ (George Gordon Byron)

V hospodě Na rožku byl klid. Chlopi v klidu hulili a po dobu jejich pobytu se nic zvlaštniho nestalo.
„Co je s tebu, Helmut, si jakysik smutny, ni?“ přerušil ticho Rostik.
„To byste nevěřili, synci, co ja mam doma za hajtru. Myslel sem, že si zrobime fajny večer, tak sem ju zebral na Kružberk. Tam je taky hotel, kde se baba može dat do peče profesionalnich podvodniku. To byste nevěřili, co to s ňu zrobilo. Jak kdybyste ju poleli jakusik živu vodu.
Už tři dni předem začala o tym žvatlat. Tuž ja už sem myslel, že mě z teho jebne. To byla sama obličejova maska, celotělovy zabal, zvlhčujici maska, chemicky pylink, čistici maska, čistici pylink, trvala kundulace, žehlička na vlasy, natačani vlasu, natačani řas, holeni bobra, holeni nohy, holeni pod pažu, depilačka voskem, depilačka oboči, dotrhani oboči, tetovačka oboči, nove chlupy v oboči, dobarveni chlupu, melirovani a barveni konečku, fukani, střihani, podbarvovani, barveni, melirovani, lakovani, tuženi, parfemovani, šprycovani kolinsku, toaletni voda, zaklad pod mejkap, tonovaci emulza, pudry, rtěnky, konturovaci rtěnky, lesk na ret, lesk na vlasy, tužka na oboči, tužka na rtyřasenka, lak na nehet, odlakovač nehtu, manykurva, pedykurva, krem na gzycht, krem na dupu, krem na ruky, krem na vička, krem nočni, krem denni, krem tělovy, krem chladivy, krem vyživny, ličidlo, odstraňovač ličidla, olej do kupelky, kuličky do kupelky, gel sprchovy, gel vanovy, kupel bublinkova, kupel hydratačni, kupel vyživujici, šampon, kondycyjoner, barvidlo, odbarvovač, hřeben na vlasy, sponky do vlasu, vlasenky, siťky na vlasy, gumičky do vlasu, pentle do vlasu, mašle do vlasu…“
„Nech už teho, Helmut, to je hrozne, jake trauma si musel podstupit za tvoju dobrotu. No a jak to dopadlo?“
„Nijak, hned po te kuře dostala kramy.“
„A to je jako všecko?“ zeptal se Rostik.
„Ano, to je všecko,“ odpověděl smutně Helmut.
Tak pravil, všeci se tvařili smutně a moudře pokyvovali hlavama.

„Láska je jako grapefruit - časem se naučíte vychutnávat jeho trpkou příchuť.“ (Jeanne Moreau) (Větva)

Povídka z knihy: Některe baby su všecky stejne
Originální název: Povídka z knihy "Některe baby su všecky stejne"
Rok vydání originálu: 2017

Komentáře (0)