Poslední šaman na Viljuji

od: Miroslav Sedláček

Výborně vystavěná povídka se skvělou atmosférou nás zavede do světa moderní jakutské pověsti, kde pod rukama autora a zraky užaslého čtenáře vyrůstá mystický šamanův svět, pravdivější a živější než sama skutečnost. (kattyV)

Povídka z knihy: Mlok 2017
Rok vydání originálu: 2017

Komentáře (5)

Přidat komentář
vebe
08.10.2017

Škoda trošku vyhroceného chování hlavní postavy a její až příliš rychlé transformace do hrdiny. Ale vzhledem k rozsahu se věci musí dít rychle. Jedna z nejlepších povídek Mloka 2017.

ZM44
23.08.2017

I když jsem od začátku dobře odhadl vyústění příběhu a celkově považuji zápletku za jednoduchou, musím vysoce ocenit vykreslení atmosféry a prostředí dané oblasti.

kattyV
06.08.2017

Nejzajímavější ze všeho bylo v této povídce prostředí, které jsem opravdu ocenila. Je vidět, že reálný, i když pro nás méně známý svět, může být zajímavější než mnohý zcela vymyšlený. Alespoň pro mě to tak je. Příběh byl celkem předvidatelný, ale díky celkovému zpracování mi to ani trochu nevadilo.

Arenga
03.08.2017

Povídka má spád, atmosféru, bohatý jazyk, odehrává se v zajímavém prostředí, pointu jsem sice trochu čekala, ale nevadí. Nicméně jedna věc mi nepřišla úplně logická, a sice to, jak vlastně chlapci dostali Ivánka do bažin.

romcovaklarka
30.07.2017

Pro mě nejlepší povídka z celého sborníku. Kromě stylu a děje mě hodně zaujala i svými reáliemi.