Gerasim v zemi za zrcadlem

Povídka od: Kristýna Sněgoňová

Z knihy: Krásky a vetřelci: Pulp stories

Popis není zatím k dispozici.


Komentáře (3)

kure91
02. února

Musel jsem si povídku nechat trošku proležet v hlavě, takže updatuju svůj komentář. V povídce se setkáváme se starými známými z Kraksny a poté, co Gerasim projde do země za zrcadlem, tak uvidíme druhou "nové staré známé" ze Vznešené. Proměna některých postav mi přišla zajímavá, zejména Aga mě dostala, jen mi přišlo, že povídka byla příliš stručná a mohlo se z ní a střetu obou realit vytěžit víc. Taky by mě zajímalo, jestli do naší reality přišel onen druhý Gerasim nebo ne. Proto dávám nižší hodnocení, rád bych věděl víc a povídka mohla být klidně delší.

FraGyver
03.10.2021

Možná trochu rutinní výlet do světa Legie, ale vzhledem k tomu, že pro díla Kristýny Sněgoňové mám slabost, vzhledem ke kopancům do současné shnilé rádoby korektní doby a vzhledem k opravdu podivné mimozemské rase dávám plnej počet.
Ale jsem rád za to, že se jedná o alternativní dimenzi a rasa Nymfomanek se tak nestane (snad) součástí kánonu světa Legie. :)

Maud22
02.10.2021

Jo, někdy si člověk neuvědomuje kvality ostatních. Gerasim projde jakousi skříňkou a všichni se rázem změní. Hrdinové z Legie jsou opravdu jiní, jak charakterem, tak sexuální orientací. Ovšem Gerasimův základní rys se nemění a od nymfomanek fakt očekává hlavně to jedno... Říct, že vyjádření "Mladá dámo!" je genderově nevyvážené, to mě dostalo. Všeho do času. Abychom se nedivili...