F.I.L.M.

od: Radka M. Poslušná

Autorka nám představuje svět znuděných lidí, kteří mají zabezpečený pohodlný život, a přesto riskují a hledají smysl bytí v kulisách starých filmových děl. (kattyV)

Povídka z knihy: Mlok 2017
Rok vydání originálu: 2017

Komentáře (4)

Přidat komentář
Devilae
07.12.2017

Achich ouvej, na jednu stranu je to skvělé. Na druhou stranu mi přijde, že si to po sobě autorka asi nepřečetla. Málem mi to ukroutilo oči, když jsem v jednom odstavci četla "...snažím se vytáhnout z pochvy svou zrezivělou šavličku, ubohou starou rekvizitu. Konečně! Náraz kovu na kov." A o dvě věty dál pak "U opasku mi také visí šavle, ubohá zrezivělá rekvizita, vytrhnu jí z pochvy. Nárazy kovu na kov..." Zřejmě nějaká utkvělá myšlenka, potřeba tam to pěkné označení mermomocí nacpat. A tak ho tam máme pro jistotu dvakrát!
Námět i zpracování opravdu oceňuji.

vebe
08.10.2017

Dystopická fraška. V dobrym slova smyslu.

kattyV
06.08.2017

Tohle mě opravdu pobavilo. Potěšilo mě, že autorka nepodlehla potřebě postavit své hrdiny do hlavních rolí Pýchy a předsudku, protože mě vždycky více baví příběhy těch "malých, bezvýznamných" lidiček.

Arenga
01.08.2017

zajímavý nápad, který by si možná zasloužil i více prostoru - nevím, jak si povídku užije čtenář, který nezná Pýchu a předsudek, ale mne to bavilo náramně