Výsledky 1. kola soutěže o besteller Na volné noze

novinky

17.09.2018 / Dan
Výsledky 1. kola soutěže o besteller Na volné noze

Slíbené výsledky 1. kola soutěže o knihu Na volné noze jsou tu. Soutěžní otázka byla: Jaká literární postava se vám vybaví, když se řekne nezávislý profesionál?

Autor knihy, Robert Vlach, vybral jako vítězný komentář příspěvek od uživatele Walris. Mě jako provozovatele Databáze knih nejvíce zaujal komentář uživatele Ondrej6221.

Znovu je zde vkládám:

Walris:
Jednoznačně z mého pohledu Albus Brumbál.
Nezávislý profesionál?
Jak lépe popsat osobu, která sice koná za účelem dosáhnutí vyššího dobra a u toho nikdy neklopítne, ale jinak je zcela bez emocí a jakéhokoliv pochopení pro slabost a je ochotna za tímto cílem obětovat lidské životy, vč. života samotného Harryho Pottera - mocného mladého čaroděje, který jako jediný má tu moc porazit pána zla Voldemorta? Automaticky předpokládá, že za tuto cenu jsou ochotni položit život všichni...

Slovy samotného Severuse Snapea k Brumbálovi ... "Špehoval jsem pro vás a lhal jsem, vystavoval jsem se pro vás smrtelnému nebezpečí. Všechno jenom proto, aby zůstal syn Lilly Potterové v bezpečí. A teď mi říkáte, že ho posíláte jako prase na porážku."


Ondrej6221:
Má-li jít o literární postavu, vybírám z postav fiktivních, ačkoliv i mnoho skutečných podnikatelů se stalo postavami svých vlastních životopisů.
A nemusím se dlouho rozmýšlet, abych z plejády románových hrdinů vybral toho pravého - jediný a jedinečný Geralt, zaklínač z Rivie, Bílý vlk, jehož speciální služby jsou poptávány a vysoce ceněny ve všech královstvích Severu.
Putuje od vesnice k městu, a své dovednosti pronajme tomu, kdo dokáže jeho schopnosti ocenit. Králi za tisíc orenů, chudým vesničanům třebas za jídlo a střechu nad hlavou, když je nouze veliká.
Na zádech se mu pohupují dva meče, ale jen jeden z nich - ten stříbrný - je skutečným nástrojem jeho profese. Jeho šermířskému umění, vycizelovanému k dokonalosti tvrdým tréninkem, se vyrovná jen jeho tělesná obratnost a výdrž. Přeci jen, boj s nestvůrami je pohříchu namáhavá práce. A kde přestává stačit tělesná zručnost, pomůže znalost magických znamení a alchymie, díky níž dokáže z lučních bylin připravit lektvar uzdravující tělo, či povzbuzující mysl.
Vskutku, zaklínač je mužem mnoha talentů; není tomu ale ani jinak možné, neboť na koho než sám na sebe se může spolehnout! Vždyť těch, kdo nosí na krku medailon s vlčí hlavou je pouhá hrstka, a společnost zaklínačů setká se jen, když sníh oblehne pevnost Kaer Morhen, aby se s prvním jarním sluncem opět vydali po Stezce tam, kde jejich služeb bude zapotřebí.

V týdnu od 24. září spustíme druhé kolo soutěže.

Komentáře (1)

Walris
18.09.2018

Děkuji, moc si vážím takové pocty, že můj komentář vybral samotný autor knihy :)