Vyhrajte letenku, čtečku, či pořádnou zásobu knih!

novinky

PR článek, 23.06.2018
Vyhrajte letenku, čtečku, či pořádnou zásobu knih!

Léto je časem, kdy mnoho z nás má konečně #vicecasunacteni. Dovolené, chalupy, letní odpočinek na sluníčku či ve stínu, především však s knihou. Ať už třeba po celý rok odkládanou, nedočtenou, nebo žhavou novinkou. Když však koupíte své letní čtení na Martinus.cz, můžete se zúčastnit letní cestovatelské soutěže a vyhrát letenky, čtečku, nebo hromadu knih!

Léto přímo vyzývá k tomu, abychom sáhli po něčem skutečně napínavém a strhujícím. Báječně napínavý a zároveň odpočinkový je žánr thrilleru. V něm právě vyšla třeba novinka s názvem Loutkář od Daniela Colea. Cole je autorem mezinárodního bestselleru Hadrový panák, vytváří skvělé zápletky a posouvá žánr a několik levelů výš. Zároveň však není autorem pro jemnocitné :-)Loutkář není jediným fantastickým thrillerem, který právě vyšel. Temné říční proudy rovněž oslavily vlnu nadšení a pozitivního přijetí v zahraničí. Tento román se navíc odehrává za horkého léta. Jen s tím rozdílem, že v řece, kde se hrdinové v parných dnech chladí, tak trošku plavou mrtvá těla :-)Snad ve všech čtenářských anketách z uplynulého roku bodovala česká spisovatelka Alena Mornštajnová se svou třetí knihou Hana. Ta čtenáře bere zpět do minulosti, do doby 50. let, kdy ve Valašském Meziříčí řádila epidemie tyfu. Mornštajnová je výborná vypravěčka a citlivá tvůrkyně příběhu. Její kniha právě vyšla i v audiopodobě - pokud vás čeká delší cesta, ať už povede kamkoli, nezapomeňte si “knihu do ucha” přibalit, stoprocentně ji na putování oceníte!Pro ty, kdo více přemýšlí nad způsobem života, nad tím, jek žít lépe, cítit se lépe, tu máme doporučení na hravou novinku s názvem Chovejte se jako kočka. Ano, čtete správně, tato kniha pro vás má hned řadu rad, v čem se v životě můžete inspirovat u těchto elegantních šelem, abyste se cítili šťastnější. Zkuste to!A na závěr tu máme jednu už téměř letní klasiku. Michelu Bussimu vyšla loni v létě kniha Černé lekníny, letos si nakladatelství Motto připravilo pro čtenáře na dobu letních dovolených další novinku - Nepouštěj se mé ruky. Bussi je vynikající autor, tvůrce poutavých a originálních zápletek a jednou z nejlepších věcí na jeho románech je vykreslení nejčastěji pařížského či francouzského prostředí. Tentokrát vezme čtenáře až na ostrov Réunion. Vítejte na palubě!Chtěli byste získat více, než jen knihu na léto? Když v období do 31. července nakoupíte na Martinus.cz či v pražském Bookspotu v Lucerně, budete zařazeni do slosování. Ve hře je letenka, elektronická čtečka a poukázka na knihy dle vlastního výběru.

Komentáře (12)

polly23
05.07.2018

zas ta všudypřítomná Hana...tu knihu si nepřečtu už z principu!

barack
04.07.2018

JanaBenesova731: možná, že dobrým začátkem by bylo nastavit ceny pro lidi tak, aby se to vyplatilo, pak můžete dělat soutěže. Vaše cenová politika vůči zákazníkům je otřesná, čímž jste mimochodem proslulí.

JanaBenesova731
02.07.2018

Pro czfox:

Ahoj,
jsem z knihkupectví Martinus.cz a Tvoje zpráva nás trochu rozesmutnila. Za prvé, minimální částka pro účast v soutěži není stanovena (tzn. úplně všechny objednávky jdou do slosování) a za druhé, jsme poctiví a výhru vždycky odevzdáváme výhercům - u takových velkých soutěží to vždy dokumentujeme minimálně na instagramových stories :) Díky za pochopení. Jana, Martinus.cz

zahadum
24.06.2018

Siena, kde ste zhmotnila,že som písal o distribúcii mi ostane záhadou ale nechcem to tu rozoberať zbytočne, vyjadril som sa s konečnou platnosťou a toto fórum nech slúži súťaži v ktorej samozrejme prajem aby sa na niekoho šťastie usmialo a knihy mu priniesli radosť. Takže Vám aj ostatným čitateľom želám krásnu nedeľu.

siena
24.06.2018

Aha, takže už to není nedistribuce, ale upozornění...
Zahadum, všimla jsem si, že nechodíte daleko pro slovo v komentářích knih, které považujete za "závadné", že častujete odsudky i samotné jejich čtenáře. Takže potom úplně nerozumím, proč kritizujete, když si někdo dovolí připojit poznámku zase ke knize, která se zdá "závadná" jemu. A právě v tom také vidím, samozřejmě velice zjednodušeně, rozdíl, mezi tím, co tu bylo před rokem 1989 a po roce 1989. Sám píšete, že se ke svým knihám dostanete, nechala bych tedy na ostatních knižních domech, co chtějí/nechtějí prodávat a proč.

zahadum
24.06.2018

V predajniach kníhkupectva Martinus sa začali objavovať pri niektorých knihách upozornenia, ktoré varujú zákazníkov pred kontroverzným obsahom knihy a odporúčajú mu nezabúdať na kritické myslenie

Ku kritickému mysleniu paradoxne vyzýva človek, ktorý sedí v redakčnej rade denníka N. Je nim výkonný riaditeľ Martinusu, Michal Meško. Ten tvrdí, že upozornením na sporný obsah neupierajú čitateľom slobodu výberu, na rozdiel od Artfóra, ktoré podobnú literatúru odmieta predávať.

Upozornenia sa objavujú pri dielach autorov, ktorí publikujú v časopise Zem a vek, pri knihách o alternatívnej medicíne, ale aj knihe Sloveni a Slovensko. Najväčší predajca kníh Panta Rhei rešpektuje slobodu prejavu a ak jej zákazníci budú chcieť čítať literatúru, ktorú verejnosť považuje za kontroverznú, nebudú im v tom brániť.

Spisovateľ Michal Hvorécky považuje rozhodnutie Martinusu za dôležitý krok, jeho kolegovia z okolia mimovládok to však považujú od Martinusu za alibizmus. Podľa nich treba čitateľsky vkus “usmerňovať”.

Siena a spol: Spomínam si za socializmu ako pred určitým typom filmu ktorý asi bol nejakou formou " vadný " bol krátky alebo niekedy aj dlhý príhovor hlásateľky o tom prečo a ako je ten film ktorý idete pozerať nevhodný pre myslenie človeka a snažili sa nám dať výklad .... to isté sa zase opakuje teraz pri knihách...aký je potom rozdiel v štátnom zriadení...ak je nejaká aspoň čiastočná demokracia tak je predsa na mojom osobnom zvážení čo budem pozerať a čo budem čítať...čo budem jesť a čo si budem obliekať..a je na mojom osobnom zvážení,že kniha XY alebo film YX je taká alebo oná a čisto je na mne čo si o nej budem myslieť...nie som ovca a ani postava z Orwella aby za mňa niekto myslel alebo rozhodoval čo si mám ako vyložiť a čo si mám o tom myslieť...

siena
24.06.2018

zahadum, mohl byste být konkrétnější? Jaké že to knihy Martinus nedistribuje?
A předražený? Samozřejmě, že jako potencionální zákazník uvítám nižší cenu, různé akce, ale ony také nakonec nejsou "zadarmo". Souhlasím s tím, že je dražší, já přes Martinus kupuji knihy slovenské, či na Slovensku vydané. Je to jedna z mála možností, jak zaplatit v korunách a s českým poštovným.

zahadum
24.06.2018

pretože martinus je predražený a politicky korektný len jednosmerne až na hranici s cenzúrou...hovorím o slovenskom Martinuse a skúsenosti s tým ...tiež som ukončil nákup kníh u nich ...dávam prednosť lacnejším obchodom a tým ktorý predávajú knihy naprieč celým spektrom svetonázoru.

1