Trilogie Milénium Stiega Larssona bude mít pokračování

novinky

18.12.2013 / paulhunter
Trilogie Milénium Stiega Larssona bude mít pokračování

Švédský nakladatelel Norstedsts oznámil pokračování bestsellerové trilogie Milénium Stiega Larssona, který zemřel v roce 2004.

Nová kniha by měla vyjít příští rok v srpnu a sepsat by ji měl David Lagercrantz, ghost writer životopisu fotbalového hráče Zlatana Ibrahimoviće s názvem "I am Zlatan Ibrahimović". Lagercrantz podepsal s nakladatelstvím smlouvu v úterý 17. prosince.

Podle ředitelky Norstedts Evy Gedin bude pokračování zcela originální prací a nebude tedy obsahovat nic z Larssonova nedokončeného čtvrtého dílu.

Trilogie Milénium byla přeložena do více než 50 jazyků a prodáno bylo více než 75 milionů výtisků.

Zdroj: theguardian.com, obrázek nakladatelství Host

Komentáře (16)

bookgover
25.12.2013

Spíše se těším na event. čtvrtý díl, který se chystá dopsat jeho partnerka. Tenhle počin je jen přiživením se na něčem co už existuje :(

Junjun
25.12.2013

Nechci budouciho autora podcenovat, ale ctvrtej dil si od nej nekoupim. Pocitam, ze to mel Larsson vymyslene a kdyz on se k hotovym trem dilum bude snazit prilepit svoji prvotinu (sorry), tak mam strach, ze z toho bude paskvil. Jinak velky lajk MartinezZ za jeho komentar.

SaDiablo
24.12.2013

Nasrala jsem se už před týdnem, kdy jsem to zjistila. Nedává to žádnej smysl a je to nad moje chápání. Jsou tady hranice, co by se překračovat neměly, toto je jedna z nich. Z mého pohledu se jedná o naprostou neúctu vůči autorovi, příběhu samotnému. I kdyby to mělo být sebelepší, za mě jedním slovem prostě NE!!!

nightlybird
24.12.2013

Skutečnost, že jde o poměrně častý jev, není podle mého názoru důvodem pro to, aby to čtenář omlouval a dokonce akceptoval. Je to pochopitelně ale věc osobní volby, jaké k tomu kdo zaujme stanovisko. Já to vidím jen a pouze jako parazitování na pověsti z nepochybně zištných motivů - ať už finančních, nebo literárních. Chápu sice, že se každý snaží uživit, ale osobně si myslím, že jsou určité meze....

Mergirus
23.12.2013

No tě pic! Zas se někdo přiživí na popularitě slavného autora...a to jsem měla takovou radost, že mám celou sérii...teď mi bude vrtat hlavou, jestli si mám koupit 4.díl od jiného autora, nebo se na to vybodnout.

moonell
22.12.2013

Tohle je tak děsivě hloupý, že se mi z toho zvedá žaludek. Dopisování a vydávání knih po úmrtí spisovatele je pitomost sama o sobě, ale když se přidá ještě to, že se ani nepokouší pracovat s materiály, podle kterých chtěl autor pracovat, už je to korunovaná ptákovina. Nechci to ani vidět.

willis
21.12.2013

snad někdo nepřipíše další díl Hobita ;)

kní
20.12.2013

No - dejme mu šanci - ale nečekejme, že to bude takový nářez jako od Larssona. Zvědavá bych ale byla více na tu Gabrielssonovou, doufám, že se jí to podaří napsat.

1