Prequel k úspěšné sérii kriminálních Případů Kim Stone

novinky

PR článek, 08.12.2021
Prequel k úspěšné sérii kriminálních Případů Kim Stone

Zajímá vás, jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti...?
Angela Marsonsová: První krev


Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance.
Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hlouběji do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.

Ukázka z knihy:
Dawson pozoroval ženu, jak dlouze upírá oči na postavu zahalenou prostěradlem. Pak teprve na Keatse kývla. Ten jemně uchopil horní okraj látky a začal ji stahovat dolů.
Žena si prudce sáhla k hrdlu a Dawson viděl, jak se chvěje.
Jako by si uvědomila, že dává najevo emoce, spustila ruku zas k tělu. Dawson se přistihl, že tají dech a modlí se, aby Keats neukázal nic pod úrovní brady.
Neukázal.
Lise Bywaterové vhrkly slzy do očí, což Dawsonovi otázku identity zodpovědělo, ale potřeboval to slovně.
„Paní Bywaterová, je to váš bratr Luke Fenton?“
Přikývla.
„Paní Bywaterová, musíte…“
„Ano, je to on,“ řekla a slzy se jí začaly koulet po tvářích.
„Dobře, děkuju vám, víc už od vás nebudeme…“
„Jen ještě chvilku,“ zarazila ho hlasem plným emocí.
Dawson poodstoupil. Někteří příbuzní si chtějí rysy milovaného člověka vtisknout do paměti, byť jsou bez života.
Jiní se zase chtějí mlčky naposledy rozloučit.
Lisa Bywaterová zvedla pravou ruku a praštila bratra pěstí přímo do obličeje.


Angela Marsonsová (*1968) pochází ze středoanglické průmyslové oblasti Black Country, kde dodnes žije se svou partnerkou, labradorem a upovídaným papouškem.
Kariéru spisovatelky zahájila společenskými romány My Name Is (2013) a The Middle Child (2014), poté se začala věnovat kriminální próze a napsala Němý křik,
první případ Kim Stoneové (2015). Ten zaznamenal fenomenální úspěch: déle než měsíc vévodil žebříčku bestsellerů britského Amazonu, periodika The Guardian a The Bookseller ho zařadila mezi deset nejlepších krimi roku a započal sérii, jež se nakonec rozrostla do (zatím) patnáctidílné řady, doplněné dodatečně tímto prequelem.
V roce 2021 si Angela znovu odskočila do jiného žánru a napsala humornou romanci If Only (připravujeme ji k českému vydání).
Více o autorce se můžete dozvědět zde.

Z Případů Kim Stoneové česky zatím vyšlo:
Němý křik * Ďábelské hry * Tichá modlitba * Otevřený hrob * Pokrevní pouto * Pohřbená pravda * Zlámané kosti * Skryté karty * Osudný slib * Mrtvé vzpomínky * Dětské duše

Angela Marsonsová: První krev, přeložila Jana Kunová, vydalo nakladatelství Kalibr, 336 stran - Koupit můžete zdePrvní krevPrvní krevAngela Marsons

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celé...více

Komentáře (0)