Odeon vydá nejnovější román Iana McEwana: Solar

novinky

02.06.2011 / paulhunter
Odeon vydá nejnovější román Iana McEwana: Solar

Za čtyři dny (6. června) vychází v edici Světová knihovna nakladatelství Odeon nejnovější román anglického prozaika Iana McEwana - Solar (2010). Tímto vydáním je autorovo prozaické dílo v češtině kompletní.

Beard je nositelem Nobelovy ceny za fyziku, ale svou nejlepší práci – vlastně spíš náhodný geniální objev – odvedl v raném mládí. Jako padesátník žije ze své pověsti, přednáší za horentní honoráře, zaštiťuje svým jménem renomované vědecké instituce a s vlažným zájmem vede výzkumný program zabývající se možnostmi čelit důsledkům globálního oteplování, štědře dotovaný vládou. S nutkavým sukničkářem Beardem se seznamujeme ve chvíli, kdy se rozpadá jeho páté manželství. Tentokrát je to ale jiné: nevěrná je mu žena, zatímco on ji pořád ještě miluje.

Když se Beardovy profesionální a intimní světy protnou v typicky mcewanovském dějovém zvratu, dostane nečekanou příležitost vymanit se z manželské krize, oživit svoji vědeckou kariéru a spasit svět před hrozící environmentální katastrofou… Děj románu Solar se kromě McEwanova domovského Londýna odehrává i za severním polárním kruhem nebo v pouštích Nového Mexika a rozvíjí temně satirický příběh o křehkosti lidského úsilí dostát nejtěžším a nejsložitějším výzvám našich časů – nejen těch materiálních a vědeckých, ale i hluboce intimních a lidských. Nové dílo jednoho z nejvýznamnějších současných světových autorů je podobenstvím o neukojitelné touze, chtivé nenasytnosti i podvádění sebe sama.


Pevná s přebalem, 304 stran, překlad Ladislav Šenkyřík, doporučená cena 259 Kč.

Zdroj: odeon-knihy.cz

Komentáře (1)

frenchie
02.06.2011

těším se :).