Nakladatelství Beta-Dobrovský chystá Nespavost, Běh o život a několik dotisků Stephena Kinga

novinky

09.02.2011 / paulhunter
Nakladatelství Beta-Dobrovský chystá Nespavost, Běh o život a několik dotisků Stephena Kinga

Příznivci Stephena Kinga se v první polovině letošního roku dočkají hned několika knih S. Kinga díky nakladatelství Beta-Dobrovský. Předně půjde o romány Nespavost a Běh o život (čtenáři znají pod názvem Running Man - naklad. Laser), které Beta vydá vůbec poprvé. Dále se do prodeje dostanou i dotisky úspěšných titulů - Pustiny, Rose Madder a Temná půle.Nespavost:
Hlavního hrdinu provázejí problémy. V poslední době má potíže se spánkem. Mívá vidění, ale není si tak zcela jistý, zda se skutečně jedná jen o halucinace. Stále ještě se nesmířil se svou čerstvou rolí vdovce a zažívá teď opravdu těžké časy... A není divu, vždyť děj příběhu se odehrává v Derry, malém městečku tak velmi dobře známém všem fanouškům tohoto autora. Pod klidným povrchem všedního života zde zuří temné síly a strhávají obyvatele nemilosrdně do svého smrtícího víru.

Pevná vazba s přebalem, 616 stran, cena cca 450 KčBěh o život:
Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King
filmu na chuť příliš nepřišel). Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejdrsnějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.
Pevná vazba s přebalem, 198 stran, cena cca 240 Kč

Temná věž III: Pustiny:
Kniha Pustiny vypráví, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet... Eddie se učí vyřezávat... a Pistolník se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum...

Pevná vazba s přebalem, 464 stran, cena 299 Kč
Rose Madder:
Příběh mladé ženy Rose, provdané za sadistického policistu-detektiva, který s ní nesmírně brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od svého muže utéct a začít nový život. V malé antikvariátu spatří podivný obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když jej doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa...

Brožovaná, 488 stran, cena cca 270 KčTemná půle:
Spisovatel z Castle Rocku Tad Beaumont se rozhodl, že překoná svůj problém psaním pod pseudonymem, a tak vzniknul imaginární George Stark. Starkovy knihy dosáhly grandiózního úspěchu, avšak jednoho dne má Tad toho všeho po krk a Starka "pohřbí". George Stark se ovšem nemíní jen tak vzdát svého práva na život. Na Tadovi vynucuje, aby pokračoval v psaní pod jeho jménem - to jediné ho může udržet na živu. A dokud ještě žije, mstí se na všech lidech , kteří způsobili jeho "smrt". Ale ne všechno je takové, jak se může zdát, protože "vrabci znovu létají"...

Brožovaná, 488 stran, cena cca 270 KčZdroj: ediční plán nakladatelství
www.knihycz.cz

Komentáře (3)

dzony
08.03.2011

samotny preklad nazvu prece nemuze nic zmenit v absolutnim meritku :) nevite nekdo kolik vytisku ceho bude ???? Spise by me znepokojovaly "lacine" brozovane vytisky o ktere mnoho lidi ani nema zajem.. jak to sleduji mohu rict ze cim starsi kniha tim kvalitnejsi desky o vazbe ani nemluve.

S1M0NE
13.02.2011

Tak to už se těším, Nespavost, Temná Půle a Rose Madder mi ještě do sbírky chybí....škoda jen že to jsou paperbacky, ale obálky vypadají celkem slušně :)

daviskaaa
09.02.2011

Naprosto perfektní, jen nechápu proč nenechali Running mana a dali Běh o život to je hrozné. Doufám, že vydají i zbytek žádaných knih:).